رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مزایای جراحی کاهش وزن برای افراد چاق چیست؟

جراحی کاهش وزن به بهبود درد و وضعیت حرکت افراد چاق در طولانی مدت کمک می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، تحقیقات جدید نشان داده است که جراحی کاهش وزن به بیماران چاق کمک می‌کند تا تحرک خود را بهبود بخشیده و درد طولانی مدت را تسکین دهند.

محققان در یک مطالعه جدید افرادی را که تحت این عمل جراحی قرار گرفته بودند، به مدت ۷ سال تحت نظر داشتند و ۴۳ درصد از ۱۵۰۰ بیمار شرکت‌کننده در این مطالعه گفتند که درد مفاصل آن‌ها به طور قابل‌توجهی کمتر از قبل از جراحی باقی مانده است و تقریباً دو سوم گفتند که عملکرد فیزیکی آن‌ها بهتر شده است.

وندی کینگ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ می‌گوید: مطالعات قبلی شواهدی را ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد روش‌های جراحی برای درمان چاقی با پیشرفت‌های بالینی قابل‌توجهی در زمینه درد، عملکرد فیزیکی و بهره‌وری کار مرتبط است؛ با این حال، بیشتر مطالعات شرکت کنندگان را فقط به مدت دو سال دنبال کرده اند و در این مرحله شرکت کنندگان در اوج کاهش وزن خود بوده اند.

تیم تحقیقاتی دریافته است که بیماران پس از هفت سال انجام دو نوع جراحی چاقی یعنی بای پس معده و اسلیو معده، پیشرفت‌های بالینی قابل توجهی در زمینه کاهش درد فیزیکی و مفصلی و عملکرد بدن تجربه کرده اند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.