معرفی چند میانبر و ترفند مخفی در پلتفرم‌های مختلف

در این گزارش با برخی از میانبرهای کارآمد در پلتفرم‌های مختلف آشنا شوید.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، با گسترش اینترنت و استفاده مردم از شبکه‌های اجتماعی، کاربران به صورت روزانه بسیاری از وقت خود را در این فضا می‌گذرانند و از زمان پیدایش این فضا تاکنون فناوری‌های بسیاری ساخته شدند که توسعه آن‌ها باعث تغییر در سبک زندگی افراد شده است.

در ادامه چند فناوری‌ توسعه یافته در دنیای تکنولوژی را می‌خوانید:

ترفند جدید آیفون

کاربران در iOS 14 می‌توانند به تلفن خود بگویند که با کمک قابلیت BackTap، تعداد زیادی دستور جدید را اجرا کند. وقتی این ویژگی روشن است، تلفن ضربه‌های پشت گوشی را به صورت فشار یک دکمه ترجمه می‌کند. اما برخلاف دکمه قدیمی خانه، بازگشت به عقب می‌تواند قابلیت‌های بیشتری از دکمه فیزیکی به کاربر ارائه کند. این ویژگی فقط در مدل‌های آیفون ۸ و نسخه‌های بعد با iOS 14 نصب شده است.

نحوه تنظیم این قابلیت:

در آیفون، تنظیمات را باز کنید و سپس قابلیت دسترسی را دنبال کنید. روی Touch ضربه بزنید. به پایین بروید و روی برگشت ضربه بزنید.

برای انتخاب عملکرد، دوبار کلیک یا سه بار کلیک کنید. می‌توانید همزمان دو حرکت کلیک برگشت تنظیم کنید.

با دو بار ضربه زدن به پشت تلفن، اشاره دو ضربه‌ای که تنظیم کرده اید را فعال می‌کند. آن را سه بار فشار دهید، Triple Tap فعال می‌شود. با انجام مراحل مشابه در هر زمان می‌توانید حرکات خاص را تغییر دهید.

جلسات zoom

استفاده از جلسات روزانه زوم می‌تواند کاربردی باشد و بیشتر افراد از آن استفاده می‌کنند. با روشن کردن Touch Up My Appearance می‌توانید به بهترین شکل ممکن از این برنامه استفاده کنید. استفاده از این قابلیت رایگان است و نیازی به ارتقا به حساب Zoom پولی نیست.

نحوه تنظیم این قابلیت:

زوم را روی دسکتاپ خود باز کرده و روی عکس نمایه خود کلیک کنید. سپس، روی تنظیمات کلیک کنید.

روی تب Video کلیک کنید. در بخش تنظیمات ویدئو، روی «لمس کردن ظاهر من» ضربه بزنید.

برای تنظیم جلوه از نوار لغزنده استفاده کنید، دفعه بعد که وارد سیستم می‌شوید، زوم تنظیمات شما را به خاطر می‌آورد.

همچنین می‌توانید قابلیت Touch Up My Appearance را در برنامه زوم iOS روشن کنید:

در برنامه زوم، روی تنظیمات ضربه بزنید.

روی جلسات کلیک کنید.

برای بهبود ظاهر من کلیک کنید برای مشاهده فیلم خود با لمس یا بدون لمس، این گزینه را تغییر دهید.

داشتن صدای بهتر در تماس ویدئویی

فناوری های توسعه یافته که کار را برای کاربران راحت تر می کنند

هیچکس صدا‌های اضافه و نویز‌ها را در تماس ویدئویی دوست ندارد و این صدا‌ها باعث بهم ریختن تمرکز طرفین هم می‌شود. برنامه Krisp از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای شناسایی و حذف سر و صدای اضافی استفاده می‌کند.

نحوه استفاده از این برنامه:

برنامه Krisp را دانلود و حساب کاربری مخصوص خود را بسازید.

زوم را باز کرده و روی تنظیمات کلیک کنید.

تنظیمات صدا را باز کنید. در کادر کشویی، Krisp را برای میکروفون و Krisp را برای بلندگو انتخاب کنید.

در برنامه Krisp، میکروفون و بلندگو‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید.

برنامه Krisp با اسکایپ، Google Meet و Microsoft Teams سازگار است. منوی تنظیمات را در سرویس ویدئو پیدا کرده و ورودی میکروفون و خروجی هدفون را انتخاب کنید.

جاسوسی برنامه‌ها از کاربران

سیستم عامل iOS 14 ویژگی جدیدی را شامل می‌شود که به کاربران هنگام استفاده از دوربین یا میکروفون هشدار می‌دهد. این آیکون‌ها نشان دهنده افزایش حریم خصوصی است. اندروید ۱۱ این ویژگی داخلی را ندارد، اما با برنامه رایگان Access Dots برای اندروید می‌توانید هشدار‌های یکسانی را دریافت کنید. پس از نصب، در صورت استفاده از دوربین یک نماد نارنجی و هنگام استفاده از میکروفون، یک نماد سبز مشاهده خواهید کرد.

هنگام نصب Access Dots، از شما مجوز‌های کنترل کامل تلفن خواسته می‌شود. تأیید این پیام ایمن است، زیرا برنامه برای بررسی اینکه آیا برنامه‌های دیگر از میکروفون یا دوربین استفاده می‌کنند، به این اجازه نیاز دارد.

یک راه سریع برای بی صدا کردن موسیقی

اگر در سایتی موسیقی را پخش کرده اید و می‌خواهید به سایت دیگری بروید، اما همچنان آن موسیقی پخش می‌شود، برای غیرفعال کردن آن دوباره باید به سایت اول بروید و کار طولانی می‌شود، اما در Google Chrome می‌توانید روی سایتی که موسیقی پخش می‌شود کلیک راست کرده و بی صدا را انتخاب کنید. این مرحله تا زمانی که آن را غیرفعال کنید، هر صدای موجود در برگه را خاموش می‌کند. در Microsoft Ed اینکار ساده‌تر است. فقط روی نماد بلندگو کلیک کنید. همین مرحله در مورد سافاری نیز اعمال می‌شود.

بهترین راه برای کپی و چسباندن متن

آیا تا به حال متنی را کپی کرده اید و هنگامی که می‌خواهید آن را جایگذاری کنید، قالب بندی خراب شده است؟ برای جلوگیری از این مشکل کافیست Ctrl + Shift + V را در رایانه یا Option + CMD + Shift + V را در Mac فشار دهید. با این کار متنی که کپی کرده اید جای گذاری می‌شود و هر قالبی که در آن بود نیز حذف می‌شود.

با میانبر‌های آسان جایگزینی متن، سرعت نوشتن خود را افزایش دهید

در اینجا یک ترفند قدرتمند وجود دارد که می‌تواند باعث صرفه جویی در وقت شود: متن را جایگزین کنید. این ترفند به شما امکان می‌دهد میانبر‌هایی را جایگزین عبارات طولانی کنید، مانند GM برای صبح بخیر! این کار را می‌توانید با استفاده از عبارات رایج یا با شخصی سازی آن‌ها انجام دهید. فقط به احتمالات فکر کنید. نماد @ به آدرس ایمیل شما تبدیل می‌شود و عبارتی مانند myhome می‌تواند آدرس شما را کوتاه کند.

نحوه فعال کردن این ویژگی در آیفون:

به تنظیمات> عمومی> صفحه کلید> جایگزینی متن بروید.

روی نماد بعلاوه ضربه بزنید، سپس عبارت و اختصار را وارد کرده و روی ذخیره کلیک کنید.

برای اندروید، می‌توانید این کار را با استفاده از صفحه کلید Google انجام دهید:

تنظیمات Gboard> فرهنگ لغت> فرهنگ لغت شخصی را باز کرده و زبان خود را انتخاب کنید.

روی علامت بعلاوه کلیک کنید. در قسمت اول، کلمه یا عبارتی را که می‌خواهید Gboard به خاطر بسپارد تایپ کنید. در قسمت دوم، کد کوتاهی را که می‌خواهید بکشید بالا تایپ کنید.

به سادگی اعلان‌های دریافتی را در iOS و اندروید مدیریت کنید

مدیریت اعلان‌ها برای هر برنامه در تلفن می‌تواند وقت گیر باشد. اما آخرین نسخه‌های iOS و اندروید به شما امکان تغییر این تنظیمات را در می‌دهد. دفعه بعدی که اعلانی دریافت کردید که می‌خواهید آن را دریافت نکنید، می‌توانید تنظیمات را در همان پنجره تنظیم کنید. در iOS، اعلان را فشار داده و نگه دارید.

پنجره باید کمی بازتر شود، پس از آن، بر روی نماد سه نقطه کلیک کنید تا تنظیمات این برنامه تغییر کند.

در اندروید، اعلان را لمس کرده و نگه دارید، سپس روی «تنظیمات» ضربه بزنید، می‌توانید اعلان‌ها را با کلیک روی «خاموش کردن» اعلان‌ها یا کلیک روی «پیشرفته» انتخاب کنید.

استفاده از Dark Theme

اندروید ۱۱ دارای یک تم تاریک جدید است که وقتی در نور کم مشاهده می‌شود، فشار کمتری به چشم می‌آید. با روشن کردن این قابلیت صفحات تلفن تاریک می‌شود و دوباره می‌توانید آن را به حالت قبل برگردانید.

نحوه تنظیم این قابلیت:

برای دیدن منوی تنظیمات سریع صفحه را از بالا به پایین بکشید.

روی نماد Dark Theme فشار طولانی دهید. شبیه نیم ماه است.

سه گزینه برنامه ریزی را مشاهده خواهید کرد: هیچ کدام، از غروب تا طلوع آفتاب اجرا کنید”و در زمان تعیین شده اجرا کنید.

اگر اجرا در زمان سفارشی را انتخاب کنید، زمان‌هایی را که می‌خواهید Dark Theme شروع و پایان یابد، را می‌توانید تنظیم کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.