رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مقصودلو بازی باخته را مساوی کرد

پرهام مقصودلو ملی پوش شطرنج ایران در رقابت‌های شطرنج تاتا استیل مقابل شطرنج باز قدرتمند آمریکایی به تساوی رسید.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، در دور هفتم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران، در جدول مسترز این مسابقات به مصاف کاروآنا آمریکایی رفت و به تساوی رسید. مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است، درحالی در این بازی مساوی کرد که حریفش در این دور دارای ریتینگ ۲۷۶۶ بود.

در اواخر این رقابت، حریف مقصودلو پیش بود اما شطرنج باز ایران پس از حدود ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه بازی موفق شد باخت را با تساوی عوض کند.

همچنین مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان که دو باخت در کارنامه خود دارد در این دور از مسابقات مقابل راپورت رومانیایی به پیروزی رسید تا پس از دو باخت پیاپی و یک تساوی، به پیروزی برسد.

پیام مقصودلو که در این مسابقات به ۵ تساوی، یک شکست و یک پیروزی دست یافته دارای ۳.۵ امتیاز است. مرد شماره یک شطرنج ایران با این نتایج در رده هشتم این مسابقات ایستاده است. عبدوستاروف ستاره ازبکستانی این مسابقات با ۵.۵ امتیاز صدرنشین است.

سیدمحمد امین طباطبایی، دیگر ملی پوش شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۶۸۶ در جدول چلنجرز این مسابقات حضور دارد، در هفتمین بازی خود به مصاف شطرنج باز هلندی رفت و به پیروزی رسید. این پیروزی درحالی برای ملی پوش ایران به دست آمد که حریف او دارای ریتینگ ۲۶۲۷ بود.

با این پیروزی شطرنج باز ایران ۴ امتیازی شد و در رده ششم این مسابقات ایستاد. شطرنج باز آلمانی با کسب ۵.۵ امتیاز در صدر این مسابقات قرار دارد.

علیرضا فیرزوجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت‌ها به شمار می‌آید. هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می شود. پرهام مقصودلو به جای “دودا” در این مسابقات دست به مهره شده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.