رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نباید در مراسم ارتحال اسراف و زیاد روی کنیم

رییس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) گفت: نباید در مراسم ارتحال اسراف و زیاد روی کنیم، چرا که مردم با مشکلات معیشتی رو به رو هستند و باید نشان دهیم هنوز پیروی اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی روز یکشنبه در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت سی و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در حرم حضرت امام خمینی(ره) با تسلیت به خانواده‌های حادثه ساختمان متروپل آبادان گفت: این حادثه نشانگر ضعف‌هایی است که باید نسبت به رفع این مشکلات اقدام شود تا نقطه پایانی این حوادث باشد.

بیشتر بحوانید:

رییس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با اشاره به مشکلات معیشتی مردم گفت: این مشکلات ناشی از ضعف ساختارهاست و باید همه مردم و مسوولان در این زمینه همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود.

سیدحسن خمینی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حضرت امام راحل عنوان کرد: در زندگی حضرت امام نکاتی وجود دارد که می‌تواند زندگی‌ها را دگرگون کند و تغییر دهد و این نکات نیاز به شناخت ظرفیت‌های وجودی امام دارد.

وی با طرح سوالی درباره علت برگزاری سالانه مراسم بزرگداشت، خاطرنشان کرد: امام به ما احتیاج ندارد بلکه ما به امام احتیاج داریم، بنابراین وقتی در این مراسم نام سید الشهدا را تکرار می‌کنیم ما هم از این ذکر بهره می‌بریم.

رییس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با بیان اینکه سخن گفتن در خصوص حضرت امام بسیار سخت و دشوار است، عنوان کرد: شناخت شخصیت حضرت امام برای بعضی ها سخت است، باید ظرفیت وجود امام و شرایط کنونی کشور را شناخت و باید بدانیم چه انقلاب عظیمی در کشور بوجود آمد. چرا که انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود و نور انقلاب اسلامی در جهان گسترده شده است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه نباید امام فراموش شود، افزود: گرفتار تحلیل های پوچ نشویم. رهبر معظم انقلاب هم تاکید بر شناخت واقعی امام راحل را داشتند. امام پرچم دینداری، هویت و آینده کشور است.

وی مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را مظهر وحدت کشور و عظمت ملت ایران دانست و گفت: مراسم ارتحال حضرت امام خمینی باید به عنوان نماد شکوه و مظهر آسایش، رفاه و امنیت کشور باشد.

رییس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با بیان اینکه مسوولان،‌ وظیفه برقراری امنیت و آسایش مردم را دارند، تصریح کرد: گاهی دشمنان، نظم و امنیت مراسم ارتحال را هدف گذاری می‌کنند تا شکوه اصلی مراسم تخریب شود.

وی خاطرنشان کرد: نباید در مراسم ارتحال اسراف و زیاد روی کنیم، چرا که مردم با مشکلات معیشتی رو به رو هستند. بلکه باید نشان دهیم هنوز پیرو دیدگاه‌ها و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) هستیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.