رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نجفی‌منش: خودرو در ایران گران نیست | این دو کار را بکنید تا مشکل خودروساز حل شود

محمدرضا نجفی‌منش گفت: امروز در حالی آقای قالیباف اعلام می‌کند که خودروسازان ایرانی باید درس عبرت شرکت‌های دانش‌بنیان باشند که سیاستگذاری اشتباه در کشور زمینه را برای بروز این وضعیت مهیا کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، بیش از سی سال از اجرای سیاست خصوصی سازی در ایران می‌گذرد اما صنعت خودروسازی در ایران همچنان دولتی است. وعده‌های فراوانی برای واگذاری سهام این شرکت‌ها داده شده اما در نهایت مدیریت دولتی همچنان صنعت خودروسازی را در اختیار دارد. این چنین است که یکی از سودده‌ترین صنایع جهان یعنی خودروسازی در ایران صنعتی زیان‌ده تلقی می‌شود.

حالا محمدباقر قالیباف، رییس مجلس به شرکت‌های دانش‌بنیان هشدار داد: به سرنوشت ایران‌خودرو گرفتار نشوید. گرفتاری‌ای که البته نجفی منش، کارشناس صنعت خودرو معتقد است دولت و سیاستگذار برای صنعت خودرو ایجاد کرده است. قالیباف در همایش نظاره جهش تولید دانش‌ بنیان عنوان کرد: ما اکنون فرصت‌های زیادی را برای حوزه دانش‌بنیان فراهم می‌کنیم، اما توصیه بنده این است که فعالیت‌های نوآورانه باید نسبت به فعالیت‌های فناورانه اولویت داشته باشد و حرکت رو به جلوی ما به سرعت ادامه پیدا کند.

به گفته او، اگر ما صرفا به بخش فناوری توجه کنیم و حمایت‌های ما مخصوص این حوزه شود، به سرنوشت ایران خودرو دچار می‌شویم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.