نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنج شنبه با «نجیب میقاتی» نخست وزیر این کشور دیدار کرد .

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، در این ملاقات امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت همکاری متقابل با لبنان به منظور رفع نیازهای این کشور در زمینه انرژی از جمله در زمینه برق و گاز تاکید کرد و افزود: در این راستا علاقمند به توسعه مناسبات با لبنان هستیم.

بیشتر بخوانید:

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر دستیابی به مطالبات بر حق خود، از خطوط قرمز ترسیم شده – که عدم گذشت از منافع و حقوق مردم کشور می باشد – عبور نخواهد کرد. ما نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم. از نظر ما توافق باید به گونه ای باشد که لغو تحریم ها به صورت حداکثری انجام پذیرد. ما می‌خواهیم توافقات به صورتی باشد که منطقه از آن بهره مند شده و روابط خوب ما با کشورهای منطقه گسترش یابد.

در این دیدار نخست وزیر لبنان نیز نسبت به موفقیت مذاکرات وین ابراز امیدواری کرده و تاثیرات مثبت آن بر منطقه و از جمله لبنان را مورد تاکید قرار داد.

نجیب میقاتی همچنین از گفت‌وگوهای میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال و اظهار کرد: لبنان از حل اختلافات میان دو کشور بهره مند خواهد شد.

وی از دیپلماسی منطقه ای ایران در جهت کاهش تنش و رفع سوءتفاهمات تمجید به عمل آورد. در این دیدار جمعی از وزیران لبنانی حضور داشتند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.