نعمت زاده: با کمک بخش خصوصی مشکل اشتغال کشور حل می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با کمک بخش خصوصی، مشکل اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی پایدار در کشور حل می شود.

 

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا ، محمدرضا نعمت زاده روز پنجشنبه در آئین بهره برداری از کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن در شهرک سالاریه ورامین اظهارکرد: امروز یکی از عمده مشکلات کشور، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
وی افزود: تعداد بسیاری از متولدین دهه ۶۰ به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی امروز به شغل نیاز دارند و هر روز نیز به تعداد این افراد افزوده می شود.
نعمت زاده بیان کرد: با بررسی آمار تعداد افراد جویای کار در فروردین سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۲۰ هزار نفر به افراد جویای کار افزوده شده و این در حالی است که دولت در سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین راه های ایجاد فرصت های شغلی ، سرمایه گذاری و افزایش بهره وری از توان و ظرفیت بخش خصوصی است و دولت این مهم را برای خود تکلیف می داند.
وی با اشاره به این که دولت یازدهم فضا را برای جذب سرمایه گذاران فراهم کرده است؛ افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در کنار دولت وظیفه دارد فضای کسب و کار را بهبود بخشد تا مردم به راحتی در کشور سرمایه گذاری کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود بارها به امنیت سرمایه گذاری تأکید کردند که این امنیت با ایجاد بینش صحیح در سرمایه گذاری بخش خصوصی به دست می آید.
وی تأکید کرد: امروز همه افراد و مسئولان باید دست به دست هم داده و شرایط را برای سرمایه گذاری همگان به ویژه ایرانیان خارج از کشور فراهم کنند.
نعمت زاده با اشاره به ظرفیت های شهرک صنعتی سالاریه ورامین گفت: مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و کشور باید طرح های نیمه تمام را شناسایی و با برگزاری جلسات راهبردی، زمینه فعالیت آن ها را فراهم و یا این طرح ها را به سرمایه گذاران علاقه مند واگذار کنند.
وی افزود: سخت گیری های بیش از حد در خصوص محدودیت های شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران باعث شده تا سرمایه گذاران رغبتی برای سرمایه گذاری نداشته باشند.
وی از مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و کشور خواست ظرف ۲ هفته تکلیف پروژه های نیمه تمام شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه را مشخص و گزارش آن را به وزارت صنعت ارسال کنند.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت به منظور بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان ورامین و افتتاح یک کارخانه وارد شهرستان ورامین شد.
قرار است وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرک های صنعتی سالاریه و چرمشهر از کارخانه تولید کاتالیست ایرانیان و شرکت چرم سازی وطن بازدید کند.
افتتاح کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین از دیگر برنامه های نعمت زاده در سفر به شهرستان ورامین بود.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به ورامین از لکه صنعتی خیرآباد نیز بازدید کرده و ضمن بازدید از دو کارخانه تولیدی ، به مشکلات این منطقه صنعتی از شهرستان ورایمن رسیدگی خواهد کرد.
شهرستان ورامین دارای دو شهرک صنعتی سالاریه و چرمشهر ، یک شهرک کشاورزی و یک منطقه صنعتی در خیرآباد است. ورامین با بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.