رسانه خبری این تیتر

نفت در مسیر کاهش قیمت افتاد

قیمت نفت در معاملات روز جمعه کاهش پیدا کرد، اما تحت تاثیر دورنمای مثبت تقاضا، در مسیر دومین رشد هفتگی متوالی قرار دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت در نیویورک پس از این که روز پنجشنبه تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار کاهش یافت، نزدیک ۶۹ دلار در هر بشکه معامله می شود. کاهش قابل توجه سطح ذخایر نفت آمریکا به نشانه های مثبت در بازار افزود اما با وجود این که شاخص های قیمت نفت در حال احیای ضرر متحمل شدن در دوران پاندمی هستند، جریان مالی به معاملات وست تگزاس اینترمدیت و نفت برنت ضعیف شده است.

با این حال بعضی از تولیدکنندگان انتظار دورنمای بهتری را دارند. پس از این که اوپک پلاس کمبود عرضه در بازار را پیش بینی کرد، عربستان سعودی قیمت فروش نفت به مشتریانش در آسیا برای بارگیری در ژوییه را بیش از میزانی که پیش بینی شده بود افزایش داد.

الکساندر دیوکوف – مدیرعامل شرکت گازپروم نفت – گفت: اوپک پلاس برای این که نیاز بازار را تامین کند، ممکن است لازم باشد به افزایش تولید در اوت یا سپتامبر ادامه دهد. وزیران این گروه در نشست هفته جاری خود افزایش تولید در ژوییه را تصویب کردند اما به میزان تولید در اوت و پس از آن اشاره ای نکردند.

آمار رسمی نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته ۵.۰۸ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده که دو برابر میزان پیش بینی شده در نظرسنجی بلومبرگ بود با این حال ذخایر سوخت رشد کرد. اقتصاد آمریکا، چین و اروپا از تبعات پاندمی بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کرده و به رشد بیش از ۴۰ درصدی قیمت های نفت در سال میلادی جاری کمک کرده اند.

بهای معاملات نفت برنت با ۲۹ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۷۱ دلار و دو سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز پنجشنبه چهار سنت کاهش داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۹ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۶۸ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا شب گذشته با دو سنت کاهش بسته شده بود.

نفت برنت از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود دو درصد و شاخص نفت آمریکا بیش از دو درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر بنزین آمریکا هفته گذشته در آستانه تعطیلات روز یادبود حدود ۱.۵ میلیون بشکه افزایش داشته است در حالی که پیش بینی شده بود این ذخایر کاهش پیدا می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.