نفت گران شد

قیمت نفت روز سه شنبه با انتظارات برای احیای اقتصاد جهانی پس از تصویب لایحه کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری در سنای آمریکا و احتمال کاهش ذخایر نفت آمریکا، افزایش یافت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ماه مه ۵۳ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۶۸ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در آوریل ۴۴ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۶۵ دلار و ۴۹ سنت در هر بشکه رسید.

دلار قویتر و کاهش نگرانیها نسبت به مختل شدن عرضه نفت عربستان در پی حمله به تاسیسات صادراتی این کشور، رشد قیمتها را محدود کرد.

استفن اینس، استراتژیست بازارهای جهانی شرکت اکسی کورپ در یادداشتی نوشت: عوامل بنیادین به خصوص کنترل کامل عربستان سعودی در پیشبرد سیاست محدودیت عرضه، از قیمتها پشتیبانی می کند.

نفت برنت روز دوشنبه پس از حمله موشکی و پهپادی به قلب نفتی عربستان سعودی از جمله تاسیسات راس التنوره که برای صادرات نفت حیاتی هستند، به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه صعود کرده بود. ریاض اعلام کرد این حملات هیچ صدمه جانی یا آسیبی به تاسیسات وارد نکرده است و قیمتها تا پایان معاملات با ۱.۶ درصد کاهش بسته شدند.

با این حال آمریکا نسبت به تهدیدات امنیتی واقعی برای عربستان سعودی از سوی نیروهای یمن ابراز نگرانی و اعلام کرد به بررسی بهبود حمایت از تدابیر دفاعی سعودی خواهد پرداخت.

این حمله پس از تصویب عدم افزایش تولید در آوریل از سوی وزیران گروه اوپک پلاس در پنج شنبه هفته گذشته روی داد.

سرمایه گذاران به چشم انداز احیای اقتصاد جهانی معطوف شده اند. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا اظهار کرد کمک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری جو بایدن، رییس جمهور آمریکا منابع کافی برای تامین یک احیای اقتصادی بسیار قوی تامین خواهد کرد. مجلس نمایندگان باید نسخه لایحه کمک اقتصادی تصویب شده در سنا را دوباره تصویب کند تا به قانون تبدیل شود.

نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان داد ذخایر نفت و فرآورده های نفتی آمریکا احتمالا هفته گذشته کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA اظهار کرد: عوامل بنیادین برای نفت هیچ تغییری نکرده اند و برخی از سرمایه گذاران ممکن است در زمان کاهش قیمتها، به خریداری معاملات بپردازند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.