رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نمایش شاهکارهای اسکورسیزی، ملویل و آنتونیونی در کلاسیک‌های ونیز ۲۰۲۰

۱۳ فیلم تحسین‌شده از بزرگان سینمای جهان از جمله میکل‌آنجلو آنتونیونی و مارتین اسکورسیزی تابستان امسال در بخش کلاسیک‌های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز به نمایش درمی‌آید.

به گزارش اینتیتر به نقل از همشهری آنلاین، «رفقای خوب» اسکورسیزی که نحستین بار در جهان در ۱۹۹۰ در جشنواره ونیز روی پرده رفت، پس از ۳۰ سال دوباره به این شهر رویایی ایتالیا بازمی‌گردد و نسخه بهسازی‌شده آن در بخش کلاسیک‌های ونیز به نمایش درمی‌آید. «وقایع‌نگاری یک عشق» یا «داستان یک عشق» آنتونیونی محصول ۱۹۵۰، تریلر نئونوآور «سرپیکو» ساخته سیدنی لومت محصول ۱۰۷۳ و «دختر جوان» سلیمان سیسه محصول ۱۹۷۵ مالی دیگر فیلم‌های حاضر در بخش کلاسیک‌های ونیز ۲۰۲۰ هستند که نسخه بازسازی‌شده و بهسازی‌شده همه آنها اکران می‌شود.

دیگر فیلم‌های کلاسیک ونیز ۲۰۲۰ عبارتند از «کلودین» جان بری ۱۹۷۴، «فصل دیر» زولتان فابری ۱۹۶۶، «گمراه و رهاشده» پیترو جرمی ۱۹۶۴، «شام آخر» توماس گوتیرز آلئا ۱۹۷۶، «انتقام از آن من است» شوهی ایمامورا ۱۹۷۹، «ریکشاران» هیروکی ایناگاکی ۱۹۴۳، «شما فقط یکبار زندگی می‌کنید» فریتس لانگ ۱۹۳۷، «دایره سرخ» ژان-پیر ملویل ۱۹۷۰ و «قطعه ناتمام برای پیانوی کوکی» نیکیتا میخالکف ۱۹۷۷.

هفتاد و سومین جشنواره فیلم ونیز ۲ تا ۱۲ سپتامبر برگزار می‌شود و قرار است با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا، تماشاگر و مهمان هم داشته باشد. با این حال، بخش کلاسیک‌های ونیز از ۲۳ تا ۳۱ اوت بیرون شهر بولونیا خواهد بود. هر چند قرار است ۱۳ فیلم حاضر در این بخش بعدها در شهر ونیز هم روی پرده بروند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.