نمایندگان مطلبی نگویند که باعث تضعیف مجلس شود

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات نماینده خرم آباد گفت: همان‌گونه که رهبر انقلاب به همه ما تذکر دادند نمایندگان موضوعاتی را مطرح نکنند که بهانه دست افراد برای تضعیف مجلس دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد در نشست علنی امروز -چهارشنبه- در جریان بررسی قانون تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در تذکری خطاب به رییس مجلس گفت: در پیشنهاد قبلی بیان شد صحبت‌ها در مذاکرات ثبت می‌شود، اما برخی موارد انجام شده به اعتماد مجلس نسبت به هیات رییسه آسیب زده است.

وی ادامه داد: در مواردی در بودجه بدون تصویب صحن ویرایش‌هایی صورت گرفت که حتی صورت مساله عوض شد و هیات رییسه هیچ توضیحی نیز نداد، نمونه آن در مورد کشت برنج است که علیرغم مطلبی که در صحن تصویب شد، چیز دیگری نوشته شد بنابراین به صرف اینکه در مذاکرات ثبت می‌شود عنوان مطالب کفایت نمی‌کند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده با اشاره به متن مذاکرات در سال ۱۴۰۰ گفت: در متن مذاکرات نوشته شده کشت برنج در مناطق مختلف کشور در چارچوب سیاست‌های کلی و با هماهنگی دستگاه‌های ملی با تشخیص شورای آب استان تعیین می‌گردد؛ این عین متن مذاکرات است.

وی افزود: متنی که در قانون بودجه نوشته شده دقیقا همان متن مذاکرات است، در قانون بودجه آمده، در سال ۱۴۰۰ کشت برنج در مناطق مختلف کشور در چارجوب سیاست‌های کلی نظام و با هماهنگی دستگاه‌های ملی به تشخیص کارگروه سازگاری با کم آبی استان تعیین می‌گردد این همانند همان متن مذاکرات است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفم که در پشت بلندگوی مجلس اعلام می‌کنیم که در صحن یک چیز تصویب می‌کنیم که در متن قانون یک چیز دیگری است، بیان این نوع مطالب ظلم به مجلس است از این رو با توجه به اینکه در اینجا مطرح شد وظیفه داشتم از مجلس دفاع کنم که چنین چیزی وجود ندارد.

قالیباف خاطر نشان کرد: خواهشم این است که حتماً دوستان این موضوعات را رعایت کنند، رهبر انقلاب به همه ما تذکر دادند که موضوعاتی را نگوییم که بهانه به دست افرادی بدهد که مجلس را تضعیف کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.