نگاهی به نتایج مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا

تیم ملی وزنه‌برداری زنان اندونزی با کسب ۵۵۸ امتیاز تیمی عنوان قهرمانی زود هنگام، قاره‌کهن را از آنِ خود کردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا که از چهاردهم مهر در کشور بحرین آغاز شده و امروز (یکشنبه) با مسابقات دسته فوق سنگین مردان به پایان خواهد رسید.در این دوره از رقابت‌ها تیم زنان ایران با هفت وزنه‌بردار گام به کارزار منامه گذاشتند. سیده‌الهام حسینی ملی‌پوش دسته ۸۱ کیلوگرم زنان ایران در این مسابقات تاریخ‌ساز شد و به سه مدال طلای قهرمانی آسیا رسید.

این نخستین مدال طلای تاریخ وزنه‌برداری زنان در تمامی تورنمنت‌های خارجی است. وزنه‌برداران دختر ایران در این دوره از رقابت‌ها عملکرد خوبی داشتند و توانستند تا کنون ۳۷۵ امتیاز تیمی را کسب کنند. مسابقات دسته به‌اضافه ۸۷ کیلوگرم زنان امروز برگزار خواهد شد و فاطمه یوسفی آخرین نماینده بانوان وزنه‌بردار ایران خواهد بود که در شهر منامه به روی تخته رقابت خواهد رفت.

در صورت کسب عنوان پنجم یوسفی در مسابقات دسته به‌اضافه ۸۷ کیلوگرم امتیار تیمی ایران از به ۴۰۰ عبور خواهد کرد. رسیدن امتیاز تیمی دختران ایران به این عدد می‌تواند ایران را برای نخستین بار در جایگاه چهارم زنان قاره کهن قرار دهد.

در فاصله یک روز به پایان رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا در منامه بحرین، تیم وزنه‌برداری زنان اندونزی که با ترکیب کامل در این رقابت‌ها شرکت کرده بود با کسب ۵۵۸ امتیاز تیمی عنوان قهرمانی خود را مسجل کرد. قزاقستان و چین‌تایپه در رده دوم و سوم قرار دارند.

تیم وزنه‌برداری اعزامی مردان ایران نیز در این دوره از رقابت‌ها تاکنون ۳۳۳ امتیاز کسب کرده و روی کاغذ شانس قهرمانی دارد. رسول معتمدی، امیر عزیزی، علی داودی و محسن دادرس چهار نماینده ایران هستند که امروز (یکشنبه) و در روز پایانی به روی تخته رقابت خواهند رفت. تیم قزاقستان با ۶۵۷ امتیاز به کار خود پایان داده و شانس اول قهرمانی است و ازبکستان نیز با ۵۹۴ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. ازبکستان یک نماینده در دسته فوق سنگین دارد که امتیاز آن می‌تواند این کشور را به عنوان قهرمانی قاره کهن برساند.

تیم وزنه‌برداری ایران سال گذشته (۲۰۲۱) و در مسابقات قهرمانی آسیا که در کشور ازبکستان برگزار شد با وجود کسب ۶۰۰ امتیاز نتوانست به سکوی تیمی قاره کهن برسد. تیم ایران در آن دوره از رقابت‌ها بعد از تیم‌های قزاقستان (۶۵۷)، ازبکستان (۶۴۵) و چین ۶۳۸ امتیازی در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به شمار می‌رفت علی داودی سه مدال طلا، سیدرسول معتمدی ۲ مدال طلا و یک برنز، کیانوش رستمی یک مدال طلا و ۲ نقره، رضا دهدار یک مدال طلا، سهراب مرادی۲ مدال نقره و یک برنز، کیاقدمی و میرمصطفی جوادی هر کدام یک مدال برنز کسب کردند.

نتایج کامل وزنه‌برداران ایران در قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا در بحرین:

سیده الهام حسینی سه مدال طلای دسته ۸۱ کیلوگرم زنان

رضا دهدار ۲ مدال نقره و یک برنز دسته ۱۰۲ کیلوگرم

مسعود چترایی مدال نقره حرکت دوضرب و برنز مجموع دسته ۸۹ کیلوگرم مردان

محمد زارعی مدال برنز حرکت یکضرب دسته ۸۹ کیلوگرم مردان

رضا بیرانوند رتبه پنجم دسته ۹۶ کیلوگرم مردان

فاطمه کشاورز رتبه پنجم دسته ۶۴ کیلوگرم زنان

ابریشم ارجمندخواه رتبه ششم دسته ۷۶ کیلوگرم زنان

الهه رزاقی رتبه ششم دسته ۷۱ کیلوگرم زنان

فروغ یونسی عنوان هشتم دسته ۷۱ کیلوگرم

پوپک بسامی رتبه هشتم دسته ۵۹ کیلوگرم زنان

علیرضا معینی رتبه هشتم دسته ۹۶ کیلوگرم

مجید عسگری یازدهم دسته ۶۱ کیلوگرم مردان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.