رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

هواشناسی ایران | بارش‌های پراکنده و وزش باد در ۵ استان کشور | کیفیت هوای ۸ شهر کاهش می‌یابد

سازمان هواشناسی اعلام کرد: ۵ استان کشور امروز جمعه با افزایش ابر،‌ بارش‌های پراکنده و وزش باد مواجه خواهند شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسکانیوز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز جمعه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق هرمزگان و گیلان و مازندران به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر،‌ بارش‌های پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. سایر مناطق کشور طی این دو روز جو نسبتاً پایدار و آرامی را خواهند داشت.

شنبه هفته آینده در بخش‌هایی از خراسان جنوبی، برخی مناطق سیستان و بلوچستان،‌ کرمان و هرمزگان افزایش ابر،‌ بارش پراکنده و وزش باد روی می‌دهد.

از روز گذشته تا اواسط هفته آینده در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز به‌دلیل پایداری جو و سکون نسبی هوا غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روی می‌دهد.

توصیف سامانه: پایداری هوا
زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳

نوع مخاطره: سکون نسبی هوا همراه با افزایش غلظت آلاینده‌هایِ جوی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰: تهران، کرج، اصفهان، اراک.

شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱: تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز.

یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۲: تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین، مشهد.

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳: تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین، مشهد.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌ آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیتهای صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا
زمان شروع: جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰

زمان پایان: ظهر شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا ۲۲ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از ۱.۵ متر به ویژه در مناطق دور از ساحل استان‌های گلستان و مازندران.

منطقه اثر: جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰: و شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گلستان، مازندران و گیلان، در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق‌شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، شناورهای سبک و تفریحی و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحلی توصیه: منع شنا و غواصی و محدودیت در تردد قایقهای سبک و تفریحی و فعالیت های شیلاتی ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بندر و فعالیتهای پشتیبانی صنایع فراساحلی.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا
زمان شروع: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

نوع مخاطره: تداوم وزش باد شمال غربی (بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۲ نات) و بیشینه ارتفاع امواج در مناطق ساحلی تا ۱.۵ و بویژه دور از ساحل تا ۱.۸ متر.

منطقه اثر: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر، در خلیج فارس اثر مخاطره: احتمال آسیب به شناورها به‌ویژه شناورهای تفریحی، سبک، اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال موقت در فعالیت های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه: اجتناب از فعالیت های تفریحی، ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی و به‌ویژه فعالیت‌ سکوهای نفتی.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.