رسانه خبری این تیتر

هوندا، پا به عرصه تولید خودروهای برقی می‌گذارد

هوندا شرکتی شناخته شده است که موتور‌های بنزینی می‌سازد و آن‌ها را در بسته بندی‌های مختلف به فروش می‌رساند.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران،‌ هوندا تا سال ۲۰۳۰، ۳۰ خودروی الکتریکی را در سراسر جهان عرضه خواهد کرد. در میان این ۳۰ خودروی الکتریکی آینده، دو خودروی الکتریکی اسپرت وجود خواهند داشت که یکی از آن‌ها جانشین آکورا NSX است که به تازگی تولید آن متوقف شده است.

بیشتر بخوانید:

در آمریکای شمالی، هوندا قصد دارد با جنرال موتورز روی دو نسل از خودرو‌های الکتریکی کار کند. ابتدا دو شاسی‌بلند الکتریکی با باتری می‌آیند: هوندا پرولوگ و یک آکورا که تاکنون نامی از آن‌ها مشخص نشده و هر دو در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند. این خودرو‌ها توسط جنرال موتورز بر اساس معماری Ultium ساخته می‌شوند که زیربنای GMC هامر EV، کادیلاک لیریک و شورولت است.

هفته گذشته، هوندا و جنرال موتورز اعلام کردند که بنا دارند در ساخت خودرو‌های برقی با هم شریک شوند؛ خودروهای ساخت مشترک تا سال ۲۰۲۷ به بازار عرضه می‌شوند. این خودرو‌ها از نسل بعدی سلول‌های باتری Ultium در مدل‌های کوچکتر و مقرون به صرفه‌تر از حتی نسخه کامپکت استفاده خواهند کرد.

خودرو‌هایی مانند کراس اوور شورولت اکوئینوکس EV سال آینده معرفی می‌شوند. جنرال موتورز سلول‌های اولتیوم خود را برای خودرو‌های الکتریکی هوندا در آمریکای شمالی ارائه خواهد کرد، اما این شرکت ژاپنی می‌گوید که به دنبال سرمایه‌گذاری مشترک در تولید سلول است که شامل جنرال موتورز نمی‌شود.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.