هیوندای از سانتافه ۲۰۲۱ رونمایی کرد

خودرو سانتافه جدید هیبریدی خواهد بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، شرکت هیوندای در رویدادی از نسل جدید پرچمدار خود یعنی خودروی سانتافه رونمایی کرد که این خودرو نسبت به نسخه های قبلی تغییرات زیادی داشته است. نسل جدید این خودرو علاوه بر تغییر ظاهری به صورت هیبریدی تولید خواهد شد.

خودرو سانتافه برای هفت سرنشین تولید شده و در مرحله نخست در کشورهای اروپایی عرضه خواهد شد. قیمت پایه خودرو هیبریدی سانتافه ۴۰ هزار و ۲۰۵ پوند خواهد بود و از یک موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بهره می برد. باتری خودرو از نوع لیتیومی است که قدرت تولید ۲۲۷ اسب بخار را دارد. به ازای هر کیلومتر پیمایش این خودرو ۱۶۸ گرم کربن دی اکسید تولید می شود.

به گفته هیوندای عملکرد نسل جدید در مصرف سوخت نسبت به نسخه قبلی پنج درصد بهتر شده است. در حوزه ظاهری هم نسل جدید سانتافه نسبت به نسخه های قبلی کاملا تغییر پیدا کرده و تلاش شده است تا با استفاده از طراحی آیرودینامیکی مدرن کارایی خودرو در شتاب گیری و مصرف سوخت بهتر شود.

در فضای داخلی، نمایشگرهای سه بعدی جدید به سرنشینان این امکان را می دهد که تجربه خوبی از رسانه های صوتی و تصویری داشته باشند. نمایشگر مرکزی ۱۲.۳ اینچی قابلیت کنترل بسیاری از اجزای خودرو را فراهم می کند.

هیوندای در ساخت سانتافه جدید از چراغ های LED جدید استفاده کرده که ظاهری مدرن تر و خشن تر به خودرو داده است. بیشتر چراغ ها در یک تغییر ظاهری به شکل عمودی به کار رفته است. چراغ های عقب خودرو نیز به طور کامل بازطراحی شده اند. امکانات نسل های قبلی نظیر سیستم هشدار عابر پیاده، تشخیص ترافیک، جهت یابی، سنسور پارک، سیستم تعلیق هوشمند، سیستم گرمایش و سرمایش و تنظیم صندلی سرنشینان و راننده به مانند نسل های قبلی در نسل فعلی نیز کماکان به کار رفته اند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.