واکنش الکاظمی به حمله ترکیه: حق پاسخ را برای خود محفوظ می‌دانیم

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (چهارشنبه) بیانیه شدید اللحنی را درخصوص حمله اخیر ترکیه صادر کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای ترکیه‌ای مجدداً با حملات توپخانه‌ای نقض آشکاری را در حق حاکمیت عراق و جان شهروندان عراقی و امنیت آنها با هدف قرار دادن یکی از مناطق گردشگری در استان دهوک اقلیم کردستان عراق انجام دادند که این حمله منجر به شهادت و زخمی شدن غیرنظامیان بی دفاع شد که بیشتر آنها از زنان و کودکان بودند. این تعدی ظالمانه ثابت می‌کند که طرف ترکیه‌ای هیچ اهمیتی به خواسته‌های مکرر عراق برای توقف نقض‌های نظامی خود به خاک عراق و جان عراقی‌ها نمی‌دهد.

وی افزود: عراق در حالی که به اصول حسن هم جواری پایبند است، اما قاطعانه مخالف استفاده از اراضی خود از سوی هر طرفی برای تعدی به همسایگانش است وبه کارگیری بهانه‌های امنیتی برای تهدید کردن جان شهروندان عراقی و تعدی به خاک عراق را نمی‌پذیرد چراکه این اقدام به منزله شانه خالی کردن از اصول حسن همجواری و توافق‌های بین المللی و مناسبات و همکاری مشترک است.

الکاظمی خاطرنشان کرد: عراق کاملاً حق پاسخ به این تعدی‌ها را برای خود محفوظ می‌داند و تمامی تدابیر لازم را برای حفاظت از مردم خود انجام می‌دهد و طرف تجاوزگر را مسئول تمامی تبعات تشدید تنش‌های مکرر می‌داند.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.