وزارت خارجه آمریکا بر ادامه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد

در حالی که مذاکرات برای احیای برجام معطل تصمیم سیاسی واشنگتن است، وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد که اگر ایران به رویه کنونی خود در مذاکرات برجامی ادامه دهد، اجرای دقیق و سرسختانه تحریم‌ها علیه ایران نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، ویدانت پاتِل معاون سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی این وزارت‌خانه به سوالاتی پیرامون حوادث اخیر در ایران و موضع واشنگتن در این زمینه پاسخ داد.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، پاتل در پاسخ به این سوال که “با توجه به موضع‌گیری فرانسه و دانمارک در خصوص ادامه ناآرامی‌ها در ایران، آیا ایالات متحده قصد ندارد پیام جدی‌تری به ایران بدهد؟” به تکرار ادعاها درباره نحوه برخورد با افراد حاضر در این ناآرامی‌ها پرداخت و گفت که واشنگتن از طریق تحریم حتی پیش از واکنش این دولت‌ها (فرانسه و دانمارک) پیامی بسیار قوی به ایران داده است.

وی در ادامه با طرح این ادعا که ایران باید برای رفتار خود با معترضان مسئول دانسته شود، تاکید کرد که ایالات متحده به همکاری خود با شرکا و متحدانش برای پاسخ به ایران ادامه خواهد داد.

معاون سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا همچنین در پاسخ به سوالی درباره درخواست ایران برای گرفتن تضمین درخصوص عدم خروج مجدد واشنگتن از برجام و اینکه “آیا این موضوع هنوز یکی از موانع حصول توافق به شمار می‌آید؟” گفت که نمی‌تواند وارد تعاملات و مذاکرات دیپلماتیک شود و اطلاعاتی در این زمینه ارائه دهد.

وی افزود: اما ما کاملاً واضح گفته‌ایم که اگر ایران به اتخاذ مواضعی ادامه دهد که می‌داند نه ما و نه شرکای ما در E3 (تروئیکای اروپایی شامل انگلیس، فرانسه و آلمان) نمی‌توانند آن‌ها را بپذیرند، آن‌گاه همه چیز به شکل فعلی ادامه خواهد یافت و این به معنای اجرای دقیق و سرسختانه تحریم های ما و افزایش انزواطلبی بین‌المللی ایران است.

پاتل همچون سایر مقامات آمریکایی تلاش کرد مسئولیت به نتیجه نرسیدن مذاکرات را متوجه ایران بداند و سپس توپ را به زمین ایران انداخت و گفت: انتخاب در نهایت با آنهاست اما من بیشتر از این اطلاعاتی ندارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.