رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

وزیر جدید ورزش پرسپولیسی است یا استقلالی + بیوگرافی کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان شد و از همین حالا دعوای هواداران پرسپولیس و استقلال بر سر او شروع شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، با رای نمایندگان مجلس، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان شد.

در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس، صلاحیت و برنامه‌های کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان بررسی شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان و دفاعیات وزیر پیشنهادی، به «هاشمی» برای سکان داری وزارت ورزش و جوانان اعتماد کردند.

پیش از این حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان بود که استعفا داد و رئیس جمهور هاشمی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرد که نامه آن در جلسه علنی ۲۱ شهریور اعلام وصول شد.

کیومرث هاشمی (زادهٔ ۱۳۴۴ در ملایر) مدیر ورزشی اهل ایران است که از مرداد ۱۴۰۲ به‌عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.

وی معاون پیشین سازمان تربیت بدنی، قائم‌مقام پیشین وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم و رئیس پیشین کمیته ملی المپیک ایران بوده‌است.

پیشینه کاری

از جمله سمت‌های وی می‌توان به معاونت تربیت بدنی شهرستان ملایر در سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶، معاون مدیرکل تربیت بدنی استان همدان در سال ۱۳۷۶، مدیرکل تربیت بدنی استان همدان در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹، معاون دفتر آمار و اطلاعات سازمان تربیت‌بدنی در سال ۱۳۸۰، مدیرکل تربیت بدنی استان یزد از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ورزشی کشور در سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، دبیر هیئت مرکزی گزینش سازمان تربیت بدنی کشور در سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات تربیت بدنی کشور در سال ۱۳۸۵، معاون سازمان و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی کشور در سال ۱۳۸۵ و رئیس شورای برون‌مرزی سازمان تربیت بدنی اشاره کرد.

سرپرستی فدراسیون فوتبال، رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ کشور، دبیر شورای عالی المپیاد ورزش ایرانیان، نماینده ایران برای شرکت در جلسات کمیته بین‌المللی ورزش و تربیت بدنی سازمان یونسکو در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ و قائم‌مقام وزیر در امور تربیت بدنی آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۸ از دیگر سمت‌های وی بوده‌است.

وی در انتخابات فدراسیون فوتبال در اسفند ۱۳۹۹ نیز شرکت کرد که در نهایت در دور دوم رأی‌گیری نتوانست بر شهاب‌الدین عزیزی خادم چیره شود

اقدامات دوران فعالیت
تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال از جمله برنامه‌های عملیاتی وی در دوران سرپرستی فدراسیون فوتبال است.

از اقدامات وی در وزارت آموزش و پرورش می‌توان به جذب و استخدام ۱۵ هزار معلم متخصص تربیت بدنی در سراسر کشور نام برد. وی همچنین طرح اجباری کردن شنای کرال سینه در پایه سوم ابتدایی سراسر کشور را راه‌اندازی کرد که طی این برنامه در یک سال تحصیلی حدود یک میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور شنای کرال سینه را به‌طور رایگان آموزش می‌دیدند.

جدال هواداران استقلال و پرسپولیس بر سر کیومرث هاشمی؛ استقلالی است یا پرسپولیسی؟

کیومرث هاشمی رئیس سابق کمیته ملی المپیک که کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال هم بود گفته می شود در فضای مجازی هواداران استقلال و پرسپولیس بر سر این موضوع باهم بحث می‌کنند.

هنوز استقلالی یا پرسپولیسی بودن کیومرث هاشمی مشخص نشده است ، اما اینطور که مشخص است بر سر این فرد فعلا بین هواداران شایعه وجود دارد.

طبیعتا موفقیت هر یک از دو تیم فوتبال آبی و قرمز در دوران وزارت هاشمی بیشتر شود هواداران رقیب وزیر را به طرفداری از آن تیم متهم خواهند کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.