رسانه خبری این تیتر

وزیر کشور: باید اراده رئیس جمهوری در حوزه اجرایی را در عمل تجلی دهیم

وزیر کشور گفت: فرمانداران هسته‌های اصلی و اولیه تجلی اراده دولت در حوزه حاکمیتی در مناطق هستند و موظف هستیم اراده رئیس جمهوری در حوزه اجرایی را در عمل تجلی دهیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز در همایش استانداران مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور در سخنانی اظهار داشت: فرمانداران هسته‌های اصلی و اولیه تجلی اراده دولت در حوزه حاکمیتی در مناطق هستند همه شما باید خوی، روحیه، سیاست، تدبیر، دستور و تصمیم رئیس‌جمهور و دولت با ویژگی های منطقه ای و تدابیر محلی باشید.

وی با بیان اینکه مصداق تجلی کثرت در وحدت در همین حوزه اجرایی است افزود: مردم با رای بالا و قاطع رئیس جمهور را انتخاب کردند یعنی به برنامه‌های او رای دادند و رئیس جمهور نیز تجمیع قدرت آرا را در قالب ریاست جمهوری به عنوان فرد اول اجرایی با توجه به تنوع های منطقه ای و محیطی به فرمانداران داده اند.

وزیر کشور تصریح کرد: فرمانداران باید خود را در قامت رئیس جمهور ببینند یعنی اراده، عزم، خواست و برنامه رئیس جمهور باید اراده، عزم، خواست و برنامه شما فرمانداران باشد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه موظف هستیم اراده رئیس جمهوری در حوزه اجرایی را در عمل تجلی دهیم، گفت: در انتخاب فرمانداران خارج از گرایش های سیاسی چه اصولگرایی و چه اصلاح‌طلبی، نیتمان این بوده افرادی با مشی اعتدالی و معتقد به برنامه‌های دولت و شخص رییس جمهور انتخاب شوند.

وی افزود: در این همایش سه روزه شرایط، مسائل و موضوعات کشور را با شما فرمانداران در میان خواهیم گذاشت، وضعیت کشورمان وضعیت باثبات و مستقر از نظر شرایط سیاست بین الملل نیست در حوزه اقتصادی نیز این شرایط را داریم زیرا وابستگی اقتصاد به نفت باعث شده هر تصمیم نفتی که در حوزه بین الملل که عموما هم تصمیمات سیاسی برای محدود کردن ما است، گرفته می شود، اثر این محدودیت در قیمت نفت و تصمیمات ما خودش را نشان میدهد.

وزیر کشور تاکید کرد: در حوزه سیاسی و در حوزه های منطقه ای و بین المللی وقایع رخ می دهد و نحوه حضور ما موجب می‌شود تصمیمات و اقداماتی اتخاذ کنند که این تصمیمات و اقدامات در شرایط سیاسی و اقتصادی و نظام بانکی ما اثر بگذارد، وقتی در منطقه با داعش درگیر می‌شویم و پشت داعش کشورهای بزرگ و مرتجع منطقه ای هستند و شکست می‌خورند آثارش در روابط بین الملل و عرصه های سیاسی است.

رحمانی فضلی گفت: اگر آمریکا و اسرائیل در سطح بین الملل نسبت به ما بغض و کینه دارند و در هر مرحله ای به دنبال عمل کردن این کینه ها هستند تصمیماتی در حوزه های رسمی بین المللی و غیر رسمی در ابعاد اقتصادی، سیاسی و تجاری اتخاذ می‌کنند که اینها در شرایط داخلی ما تاثیر دارد پس ما در این شرایط عدم ثبات و استقرار بین الملل به تناسب اقدامات دشمنان متاثر هستیم هرچند در حوزه داخلی در حوزه های سیاسی، امنیتی و ساختارها و کارکردهای اقتصادی باثبات هستیم اما در حوزه بین الملل متاثر هستیم بنابراین باید به گونه ای عمل کنیم که قدرت تثبیت و مدیریت این نوسانات بین المللی را داشته باشیم که راه آن هم تکیه بر توانمندی های داخلی و هم عزم و اراده ما بر اساس اهدافمان است و این نشان‌دهنده توانمندی و اراده ملت است که در دولت و شما فرمانداران تجلی یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.