ولوو مجهز به سیستم عامل Android شد

سیستم سرگرمی ولوو XC۶۰، S۹۰ و V۹۰ مجهز به سیستم عامل Android شدند.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، در سال ۲۰۱۷، ولوو برای استفاده از سیستم سرگرمی مجهز به سیستم عامل اندروید که به طور خاص برای اتومبیل‌ها ساخته شده است، همکاری خود را با گوگل برای این خودروساز شروع کرد. اولین دستاورد این همکاری کراس اوور برقی XC۴۰ Recharge بود که در اکتبر ۲۰۱۹ به روزرسانی شد.

بیش از یک سال پس از آن، ولوو و گوگل خواهان معرفی دیگر تولیدهای خود بودند و می‌توان آن‌ها را در XC۶۰، S۹۰، V۹۰ و V۹۰ Cross Country، در مدل ۲۰۲۲ مشاهده کرد. درست مانند XC۴۰ Recharge، مدل‌های جدیدی که از سیستم سرگرمی اندروید استفاده می‌کنند، از ادغام برنامه‌ها و سرویس‌های Google در مرکز فناوری داخل خودرو بهره مند می‌شوند.

البته، ولوو بسته خدمات دیجیتال را ارائه می‌دهد، این بسته شامل دسترسی به برنامه‌ها و سرویس‌های Google، برنامه Volvo On Call، شارژر تلفن بی سیم و داده‌های مورد نیاز برای اجرای خدمات است. Google Assistant با عملکرد‌هایی مانند کنترل دما، تعیین مقصد، پخش موسیقی و پادکست و ارسال پیام‌ها از طریق دستورات صوتی، نقش مهمی در برنامه‌ها و سرویس‌های شرکت ایفا می‌کند.

از طرف دیگر، در حالی که داخل Google Maps به ناوبری کمک می‌کند، Google Play برنامه‌های موسیقی و رسانه را برای اتومبیل بهینه می‌کند. ولوو در اطلاعیه مطبوعاتی خود همچنین اعلام کرد که برای مدل ۲۰۲۲، مدل‌های ذکر شده نسخه به روز شده‌ای از سیستم‌های پیشرفته کمک راننده (ADAS) این شرکت را دریافت می‌کنند که از مجموعه‌ای از رادار‌ها، دوربین‌ها و حسگر‌های فراصوت استفاده می‌کند. گزینه‌های بیشتری نیز به لیست گزینه‌های اتومبیل اضافه می‌شود.

ولوو هنوز اعلام نکرده است که مدل مدل ۲۰۲۲ خود و به روزرسانی‌های خاصی را که با خودرو‌ها ارائه می‌شود، اعلام کند، اما گفته شده که ولوو XC۶۰ در اواخر ماه مه وارد تولید می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.