رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ویدیوی اولین زن ربات محجبه جهان ! | ساره هم مثل زنان سن خودش را نمی گوید !

وقتی از ساره در مورد سن او پرسیده شد، فقط لبخند زد و به سوال خبرنگار پاسخی نداد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرارو، اولین ربات انسان نما ساخت عربستان سعودی کنفرانس فناوری ریاض تحت عنوان «LEAP ۲۰۲۳» ظاهر شد.

شبکه الاخباریه با ربات ملاقات کرد و با وی مصاحبه‌ای انجام داد که در آن ربات خود را به زبان عربی معرفی کرد.

این ربات گفت که ساره نام دارد، اولین ربات انسانی ساخته شده توسط عربستان. این ربات همچنین قادر به صحبت کردن و بیان حالات صورت و دست در هنگام صحبت با خبرنگار شبکه الاخباریه بود.

وقتی از ساره در مورد سن او پرسیده شد، او فقط لبخند زد و به سوال خبرنگار پاسخی نداد و گفت: به نظر شما سوال را چه تغییری دهیم؟

دومین دوره کنفرانس فناوری ریاض تحت عنوان «LEAP ۲۰۲۳» با حضور نمایندگان شرکت‌هایی از جمله اسنپ، آرامکو و زوم روز دوشنبه افتتاح شد.

مقامات سعودی در این مراسم اعلام کردند که عربستان سعودی در حوزه فناوری‌های جدید و شرکت‌های نوپا بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه جذب می‌کند. در این بین می‌توان به تمایل غول‌های آمریکایی «مایکروسافت» و «اوراکل» برای ساخت «مناطق رایانش ابری» در این کشور اشاره کرد.

افزایش تقاضا برای ایجاد مناطق رایانش ابری، شرکت‌های فناوری مانند اوراکل، مایکروسافت، آمازون و گوگل را به مسیری سوق داده تا به منظور سرعت بخشیدن به انتقال داده‌ای، مراکز (مناطق ابری) خود در سراسر جهان را گسترده‌تر کنند.

عربستان در راستای رسیدن به اهداف پیش‌بینی‌شده در «سند چشم‌انداز پیشرفت ۲۰۳۰»، تلاش می‌کند تا شرکت‌های بزرگ بین‌المللی را ترغیب کند تا شعب دفاتر منطقه‌ای خود را به ریاض بیاورند؛ اقدامی که رقابتی آشکار با امارات عربی متحده محسوب می‌شود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.