پیک هشتم کرونا در حال گسترش؛ پای زیرسویه جدید امیکرون به آذربایجان شرقی باز شد

بنا بر اعلام وزارت بهداشت پیک هشتم کرونا از هفته گذشته در کشور آغاز شده و به تازگی مواردی از ابتلا در آذربایجان شرقی نیز مشاهده شده است.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ رفت و آمد زیاد چینی ها به آذربایجان شرقی کار دست این استان داد و مواردی از ابتلا به زیرسوهای جدید ویروس منحوس کرونا در این استان مشاهده شد.

براساس گزارش ایرنا، دکتر حسین حقایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رابطه با جزییات موارد ابتلا اظهار داشت: افراد مبتلا شده در قرنطینه به سر می برند، اما به علت رفت و آمد چینی ها به آذربایجان شرقی احتمال افزایش ابتلا به سویه جدید بیماری کرونا بیشتر است.

وی تاکید کرد: استفاده از شیوه نامه های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و پرهیز از شرکت در اجتماعات و مکان های شلوغ برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.

پیک هشتم کرونا از هفته گذشته در کشور آغاز شده است. چهارشنبه هفته گذشته بود که وزارت بهداشت خبر از ابتلای سه فرد به زیرسویه های جدید کرونا را داد.

در اوایل هفته نیز دکتر حسین فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسما خبر از آغاز پیک هشتم با سه زیرسویه جدید به نام های BQ۱ و XBB و BA۲ داد.

وزیر بهداشت نیز در رابطه با شروع پیک هشتم و نحوه جلوگیری از ابتلا اظهار کرده است که مردم حتما استفاده از ماسک و تزریق دوز یادآور واکسن را جدی بگیرند.

موارد ابتلا به زیرسویه های جدید ابتدا در کشورهای آمریکایی، اروپایی و چین در یک ماه گذشته مشاهده شد. و در این دوره یک ماهه شاهد افزایش موارد ابتلا در این کشور بودیم.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.