چرا زر ماکارون تصمیم به خودروسازی گرفت؟

امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، در خصوص تولید یک میلیون خودرو توسط شرکت تولیدکننده ماکارونی زر ماکارون توضیح داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت در خصوص تولید یک میلیون خودرو توسط یک شرکت تولیدکننده ماکارونی زر ماکارون به ارائه توضیحاتی پرداخت.

وی با بیان اینکه در بهار سال گذشته تعدادی از هلدینگ‌های بزرگ تولیدی و سرمایه گذاری تفاهمنامه‌ای را با وزارت صنعت منعقد کردند، گفت: این تفاهمنامه در چارچوب اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برای توسعه سرمایه گذاری اجرایی شده است.

سخنگوی وزارت صنعت افزود: گروه سرمایه‌گذاری زر پیشنهاد ۴ میلیارد دلاری را برای سرمایه گذاری در حوزه‌های حمل و نقل، غذایی، پتروشیمی و خودرو را مطرح کرده بود که در قالب آن در بخش خودرو پیشنهاد سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورویی برای تولید یک میلیون خودرو شامل ۶۰۰ هزار خودروی سواری، ۲۰۰ هزار هیبریدی و ۲۰۰ هزار خودروی سنگین مطرح شده است.

قالیباف با اشاره به اینکه بررسی کارنامه عملکردی گروه صنعتی زر نشان می‌داد این گروه در دهه ۶۰ به ساخت قطعات خودرو از جمله سرسیلندر و میل لنگ اقدام کرده بود و همین امر حکایت از تجربه مناسب این واحد صنعتی داشت گفت: به همین منظور تیرماه ۱۴۰۰ مجوز تولید خودرو برای این گروه صادر شد و در حال حاضر با تخصیص زمین خط تولید در حال آماده سازی است.

وی تأکید کرد که این تفاهمنامه منحصر به گروه صنعتی نیست بلکه در راستای سیاست‌های وزارت صنعت در حمایت از سرمایه گذاری هلدینگ‌های بزرگ در بخش‌های مختلف تولیدی صورت گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.