رسانه خبری این تیتر

چگونه می توان رابطه ای موفق داشت؟

چگونه می توان رابطه ای موفق داشت؟ و آن را حفظ کرد؟ با ما همراه باشید تا از چهار راز رابطه موفق برایتان بگوییم.

به گزارش اینتیتر به نقل از سایکولوژی تودی، بسیاری از افراد برای داشتن رابطه موفق از راهنمایی های متکی بر عقل سلیم استفاده می کنند، اما این راهنمایی ها اغلب آنها را به بیراهه می کشاند. در اینجاست که روی آوردن به علم روابط می تواند بسیار کمک کننده باشد.

بیشتر بخوانید:

تحقیقات، چندین عامل کلیدی را برای داشتن رابطه ای موفق، عشق و اشتیاق طولانی مدت مشخص کرده اند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

دکتر گری لواندوفسکی، نویسنده کتاب ” قوی تر از آنچه فکر می کنید ” از چهار راز رابطه موفق برایمان می گوید:

زیاد فداکاری نکنید

اغلب در مورد اهمیت فداکاری در روابط شنیده ایم و به ما گفته شده که برای بهتر شدن رابطه تان باید نیازهای شریک خود را بر نیازهای خودتان ترجیح دهید. اما به خاطر داشته باشید که قربانی کردن بیش از حد می تواند در واقع رابطه را تضعیف کند و شما را پرتوقع.

وقتی فداکاری یک طرفه است (بدین منظور که یکی از طرفین همیشه سازش می کند، در حالی که طرف دیگر اینطور نیست) و یا زمانی که فداکاری ها بسیار زیاد است (تا جایی که شما از چیزهایی که برایتان بسیار مهم است دست می کشید و از کارهای خود غافل می شوید)، فداکاری می تواند عوارضی را  برای رابطه تان به دنبال داشته باشد.

عشق خود را مشروط نکنید

ما اغلب تصور می کنیم که می دانیم بهترین کار برای شریک زندگیمان چیست و از او  می خواهیم  تا به آن شخص که ما می خواهیم، تبدیل شود. از این رو زیاد دیده ایم که مردم به همسر خود چیزهایی مانند ” اگر من را دوست داری تغییر کن ” را می گویند.

با این حال، اگر  عشق خود را به شریک زندگیتان مشروط به تغییر او بکنید، اغلب به جای کمک به رابطه تان، آسیب می بینید. نکته جالب توجه اینجاست که  تلاش برای تحمیل تغییر به کسی، اغلب تأثیر متضادی از آنچه مورد نظر است، به دنبال دارد.

فردیت خود را از دست ندهید

قطعا ایده “یکی شدن دو نفر” بسیار عاشقانه به نظر می رسد اما در واقع آنقدرها هم سالم نیست. بله، نزدیک بودن به شریک زندگی مثبت است اما مهم این است که فردیت خود را از دست ندهید. شما باید زمانی و مکانی برای خود داشته باشید، سرگرمی ها و علایق خود را دنبال کنید، برخی دوستان خود را داشته باشید و تا حدی نیز مستقل باشید.

همچنین اگر همیشه با شریک زندگیتان هستید و همه کارها را با هم انجام می دهید، هرگز فرصت از دست دادن او را نخواهید داشت. در صورتی که از دست دادن آنها می تواند روابط شما را قوی تر کند. به همین دلیل است که برخی از مطالعات در واقع نشان داده اند که روابط از راه دور اغلب پیوندهای قوی تری در مقایسه با روابطی نزدیکتر دارند.

از هرگونه درگیری اجتناب نکنید

بسیاری تصور می کنند که هر چه در رابطه عاطفی کمتر دعوا کنند، بهتر است. با این حال کمی دعوا  می تواند چیز خوبی باشد و مطمئناً بهتر از اجتناب از درگیری کامل است. افرادی که معتقدند درگیری همیشه یک علامت بد است، در واقع تا حدی در روابطشان خوشحال نیستند. زیرا اجتناب از درگیری باعث می شود تا آنها هرگز با مشکلات خود برخورد نکنند و این مشکلات فقط در پس زمینه رشد می کنند تا زمانی که به اختلافات غیرقابل حل تبدیل شوند.

با برخورد با مسائل کوچک و بروز برخی اختلافات جزئی می توانید از بروز مشکلات در درگیری های بزرگ جلوگیری کنید.

در این مطلب تلاش کردیم تا چهار راز رابطه موفق را برایتان بازگو کنیم. قطعا راهکارهای بیشتر برای داشتن یک رابطه خوب وجود دارد اما در اینجا تنها به مهم ترین و کلیدی ترین راهکارها اشاره کردیم. امیدواریم از مطالعه مطلب ” چگونه می توان رابطه ای موفق داشت؟ ” لذت برده باشید.

مترجم: سحر زمانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.