کدام کشورها سلاح هسته ای دارند؟ + اینفوگرافیک

در اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید که کدام کشورها در جهان سلاح هسته ای دارند.

به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا، در ژانویه بود که همایشی در مورد یک موضوع امنیتی جهانی برگزار شد و ایالات متحده، روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه مشترکا توافق کردند که یک جنگ هسته ای را نمی توان برد و هرگز نباید در آن جنگید. این تعهد نتیجه ماه‌ ها گفتگو بود و یک مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده در آن زمان اعلام کرد: «جنگ هسته ای چیزی است که می‌ خواهیم از آن اجتناب کنیم».

اما اکنون، با لفاظی‌ های تهدید آمیز روسیه، بایدن، رئیس‌ جمهور آمریکا گفته است که پوتین در مورد استفاده احتمالی از سلاح‌ های هسته‌ ای شوخی نمی‌ کند.

در حال حاضر تخمین زده می شود که حدود ۱۳۰۰۰ کلاهک هسته ای در دست ۹ کشور وجود داشته باشد. در صدر فهرست، روسیه و ایالات متحده با دارا بودن بیش از ۱۱۰۰۰ سلاح هسته ای، قرار دارند. FAS در اواخر سال ۲۰۲۱ بود که هشدار داد، به‌ جای برنامه‌ ریزی برای خلع سلاح هسته‌ ای، به نظر می‌ رسد کشورهای مجهز به این سلاح قصد دارند زرادخانه‌های بزرگ را برای آینده نامعلوم حفظ کنند. در حال حاضر همه به مدرن سازی نیروهای هسته ای باقی مانده خود ادامه می دهند و به نظر می رسد متعهد به حفظ سلاح های هسته ای برای آینده نامعلوم هستند.

مترجم: سحر سادات زمانی

اینفوگرافیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.