رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

کدام کشورها مهاجران بیشتری را می پذیرند؟ + اینفوگرافیک

در اینفوگرافیک زیر مشاهده می کنید که کدام کشورها مهاجران بیشتری را می پذیرند؟

به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا، بر اساس گزارش جهانی مهاجرت در سال ۲۰۲۲، ایالات متحده از سال ۱۹۷۰ مقصد اصلی مهاجران بین‌المللی در سراسر جهان بوده است. در واقع، تعداد افراد خارجی متولد شده در این کشور بیش از چهار برابر شده است، از کمتر از ۱۲ میلیون نفر در سال ۱۹۷۰ به بیش از ۵۰ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ رسیده است. بزرگترین گروه های مهاجر از مکزیک (۱۰،۸۵۳،۱۰۵)، هند (۲،۷۲۳،۷۶۴)، چین (۲،۱۸۴،۱۱۰)، فیلیپین (۲،۰۶۱،۱۷۸) و السالوادور (۱،۴۱۰،۶۵۹) آمده اند.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، آلمان در رتبه بندی کشورهایی که بیشترین مهاجر بین المللی را دارند، در رتبه دوم قرار دارد. این کشور نیز در سال‌های اخیر شاهد افزایش سرسام‌آور مهاجران بوده است، به طوری که تقریباً دو برابر تعداد افرادی که در خارج از کشور متولد شده‌اند بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ در آنجا زندگی می‌کنند – از ۸.۹ میلیون به ۱۶ میلیون نفر. در سال ۲۰۲۰، بزرگترین گروه از افرادی که در نقاط دیگر متولد شده اند از لهستان (۲,۱۴۱,۷۲۲)، ترکیه (۱,۸۳۷,۲۸۲)، روسیه (۱,۱۹۸,۸۳۱)، قزاقستان (۱,۱۲۸,۲۰۱) و سوریه (۷۰۷,۴۵۷) بوده اند.

عربستان سعودی با ۱۳.۵ میلیون مهاجر بین المللی در سال ۲۰۲۰ در رتبه سوم قرار دارد و از رتبه ۸ در سال ۲۰۰۰ که ۵.۳ میلیون مهاجر داشت، بالاتر رفته است. بزرگترین گروه ها در اینجا از هند (۲,۵۰۲,۳۳۷)، اندونزی (۱,۷۰۹,۳۱۸) و پاکستان (۱,۴۸۳,۷۳۷) هستند. این پادشاهی بسیاری از جامعه بین المللی مهاجر خود را به دلیل فرصت های شغلی و حقوق نسبتاً بالاتر در مقایسه با کشورهای مقصد جذب می کند.

مترجم: سحر سادات زمانی

اینفوگرافیک

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.