رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

کنعانی: در مورد حادثه سفارت آذربایجان قائل به خویشتنداری و پرهیز از شتابزدگی هستیم

سخنگوی وزارت خارجه در آغاز نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی فرا رسیدن ایام دهه فجر را تبریک گفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی با اشاره به فرا رسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران با خواست و اراده مردم ایران و بدون هیچ گونه مداخله خارجی به موفقیت رسید .

وی افزود: گفتمان جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جغرافیای پیرامونی به عنوان یک گفتمان غالب مطرح است .

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این که براساس تحقیقات انجام شده حمله صورت گرفته به سفارت آذربایجان براساس انگیز ه های شخصی و خانوادگی بوده است گفت: متاسفانه بعد از این اتفاق دولت آذربایجان تصمیم گرفت که فعالیت‌های سفارتخانه خود در تهران را تعلیق کند .

کنعانی با بیان این که مراجع ذی ربط انتظامی و قضایی همچنان با دقت در حال بررسی ابعاد این حادثه تلخ هستند ادامه داد : جمهوری اسلامی ایران قائل به خویشتنداری و بررسی توام با طمانینه و آرامش سیاسی و پرهیز از شتابزدگی و پیش داوری برای قضاوت در مورد این حادثه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان این که اخیرا گفت‌وگوهایی بین ایران و روسیه در مورد سوریه در مسکو برگزار شده است، گفت: این گفت‌وگو ها بخشی از روند دیپلماسی است که در ارتباط با تحولات سوریه انجام شده است.

وی همچنین خبر داد که دبیر شورای عالی امنیت ملی برای شرکت در نشست دبیران شورای امنیت کشورهای همسایه افغانستان به روسیه سفر می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی در مورد زمان سفر رئیس‌جمهور ایران به چین گفت: سفر رئیس‌جمهور ایران به چین جزو برنامه‌هایی است که بر اساس توافق مشترک دو کشور در حال برنامه‌ریزی است و ان‌شاءالله در زمان مناسب انجام می‌شود .

وی با بیان این که برای برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای فنی و کارشناسی با اوکراین در مورد ادعاهای مطرح شده مشکل خاصی نداریم و می‌توانیم دور جدید این گفت‌وگوها را انجام دهیم در پاسخ به این سوال که آیا زمان دقیق برگزاری دور جدید این مذاکرات مشخص شده است یا نه ؟ گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم هنوز زمان‌بندی دقیقی برای برگزاری دور دوم گفت‌وگوها انجام نشده است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.