کیا تلوراید ۲۰۲۲ معرفی شد

کیا از مدل ۲۰۲۲ کراس‌اوور محبوب و پرطرفدار تلوراید رونمایی کرد. برخلاف روال مرسوم در بین کره‌ای‌ها، دامنه تغییرات در این نسخه کم بوده و خبری از بازطراحی گسترده در قسمت‌های مختلف نیست.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، لوگوی جدید کیا و بازنگری کلی در جلوپنجره را می‌توان شاخص‌ترین و چشمگیرترین تغییرات تلوراید ۲۰۲۲ دانست.

در داخل کابین هم وضعیت کمابیش به همین منوال است. اما در مدل ۲۰۲۲ تمامی تریم‌های تلوراید از سیستم کروز کنترل هوشمند مبتنی بر مسیریاب بهره می‌برند. این سیستم در مواقعی که خودرو به یک پیچ یا تقاطع نزدیک می‌شود، به طور خودکار از سرعت حرکت می‌کاهد.

علاوه‌بر این، در مدل ۲۰۲۲ تریم‌های رده‌پایین LX و S به امکانات بیشتری تجهیز شده و در حالت استاندارد دارای سیستم کنترل تهویه مطبوع خودکار، دستیار رانندگی در اتوبان، نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی برای سیستم اینفوتینمنت و مسیریاب هستند. پیش از این در تریم‌های مذکور، از یک نمایشگر ۸ اینچی برای سیستم اینفوتینمنت استفاده می‌شد.

ارتقای امکانات تریم‌های پایین‌رده از تلوراید ۲۰۲۲ با افزایش قیمت همراه بوده و خریداران نسخه LX باید ۳۲,۷۹۰ دلار برای آن پرداخت کنند. این رقم در مقایسه با مدل قبلی ۶۰۰ دلار افزایش یافته است. تریم S نیز حالا ۳۵,۲۹۰ دلار قیمتگذاری شده که نسبت به مدل پیشین ۷۰۰ دلار گران‌تر است. دو تریم EX و SX هم ۲۰۰ دلار افزایش قیمت داشته‌اند. در جدول زیر می‌توانید قیمت تریم‌های مختلف از تلوراید ۲۰۲۲ را به تفکیک مشاهده کنید.

فارغ از نوع تریم، تمامی نسخه‌های مختلف تلوراید با موتور ۳.۸ لیتری V6 به دست مشتریان خواهند رسید. این موتور ۲۹۱ اسب بخار قدرت و ۳۵۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و در همکاری با گیربکس ۸ سرعته خودکار چرخ‌های محور جلو یا هر دو محور را به حرکت در می‌آورد. ذکر این نکته ضروری است سفارش سیستم انتقال قدرت به هر چهار چرخ ۲۰۰۰ دلار آب می‌خورد.

نسخه‌های دیفرانسیل جلو از کیا تلوراید ۲۰۲۲ مطابق با استاندارد EPA مصرف سوختی برابر با ۱۱.۷، ۹.۰۴ و ۱۰.۲۲ لیتر در شهر، اتوبان و حالت ترکیبی دارند. این فاکتور برای نسخه‌های دو دیفرانسیل به ترتیب برابر با ۱۲.۳۷، ۹.۸ و ۱۱.۲ لیتر است.

اکنون دیگران میخوانند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.