رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

کیهان: برای مذاکره با امریکا، چرا اروپا را واسطه قرار می دهیم؟ بگذاریم شان کنار

با توجه به آخرین اقدام سه کشور اروپایی در تمدید تحریم تسلیحاتی موشکی ایران و بیانیه برخی از اعضای اتحادیه اروپا، آیا وقت آن نرسیده که نه در اصل بلکه در نوع رابطه با اروپای غربی و بالاخص تروئیکای اروپایی تجدید نظر کنیم؟

به گزارش اینتیتر به نقل از کیهان، با توجه به مثال‌ها و نمونه‌های فوق تروئیکای اروپایی و برخی از قدرت‌های سنتی اروپای غربی نه در سطح تجاری و اقتصادی و نه در سطح دیپلماتیک و سیاسی اراده خاصی در جهت حل مسائل و تقویت روابط با ایران نداشته و ندارند.

طی مذاکرات نیز جز به عنوان وزنه‌ای در اختیار ایالات متحده آمریکا در تشدید فشارها و امتیاز گیری بیشتر از ایران هیچ نقش سازنده‌ای را ایفا نکردند.

به نظر می‌رسد که بهتر است سه قدرت اروپایی چه به عنوان واسطه و چه به عنوان عضو از روند مذاکرات کنار گذاشته شوند و واسطه‌های دیگری جایگزین شوند. طی چند سال اخیر نیز مذاکرات غیر مستقیم بین ایران و آمریکا در مواردی به موفقیت رسیده است که واسطه‌گری بر عهده اروپایی‌ها نبوده است و نفس این امر نشانگر این است که امکان مذاکره و از آن مهم‌تر احتمال مذاکره موفق بدون واسطه‌گری اروپایی‌ها وجود دارد. این اقدام همچنین می‌تواند هشداری برای آنان به منظور اصلاح روند مخرب خود و تجدید رویکرد خود در قبال ایران و موضوع برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ‌ایران باشد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.