رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

گل‌محمدی: این شاید تلنگری به مسئولان تصمیم‌گیرنده باشد! | نمی‌خواهم نسبت به استقبالی که از رونالدو شد منفی فکر کنم اما…

سرمربی پرسپولیس می‌گوید بازی با النصر تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای تیمش بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، پرسپولیس ایران سه‌شنبه شب در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا مقابل مهمانش النصر با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد. یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای ما بود. مصدومیت مهدی ترابی در دقیقه ۵ بازی تاثیر زیادی در بازی ما داشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه پرسپولیس تحت تاثیر حضور رونالدو قرار داشت؟ گفت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب النصر بود. آنها بازیکنان تاثیرگذاری دیگری خصوصا در فاز حمله داشتند. ما تمام ذهنمان این نبود که رونالدو را مهار کنیم. ما باید هافبک‌های کنار و گوشه‌هایشان را هم مهار می‌کردیم چون هر لحظه خطرناک بودند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: اینکه در نیمه اول بازی صفر، صفر شد نتیجه خوبی بود و می‌توانستیم در نیمه دوم با وجود اینکه بازی سنگینی بود، خوب شروع کنیم. ما فقط می‌خواستیم بازی را ببریم که متاسفانه این اتفاق افتاد و کار را سخت کرد و نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم. این بازی کیفیت لازم را نداشت. انتظار داشتیم بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم اما در این زمین برآورده نشد و نتیجه را واگذار کردیم. نکته مهم این است که بتوانیم ریکاوری خوبی داشته باشیم و برای بازی بعد آماده شویم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: گل اولی که خوردیم، گل به خودی بود و می‌توانستیم آن را نخوریم. اگر یکی از اتفاقات بین اخراج سرلک و گل اول نمی‌افتاد، این نتیجه رقم نمی‌خورد. ما در نیمه دوم خوب شروع کردیم ولی یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و نتیجه را واگذار کردیم. به تیم باکیفیت النصر تبریک می‌گویم. این بازی‌های بزرگ باعث می‌شود که نقاط ضعفمان را پیدا کنیم و برای بازی‌های بعدی آماده شویم. اگر این اتفاقات رقم نمی‌خورد، نمی‌باختیم. زمین هم اینقدر خراب بود که روی کیفیت هر دو تیم تاثیر گذاشت.

گل‌محمدی در واکنش به اینکه آیا بازیکنانش تحت تاثیر ستاره‌های النصر بودند که عملکرد ضعیف نیمه نخست حاصل آن شد؟ بیان کرد: ما با یک تیم معمولی بازی نداشتیم. آنها یکی از مدعیان قهرمانی در آسیا هستند و فوق ستاره‌های خوبی دارند. انتظار اینکه ما با این امکانات جلوی چنین تیم‌هایی خودمان را برنده بدانیم، هر چند میزبان هم باشیم، انتظار درستی نیست. همچنین اتفاقاتی افتاد که کار را برای ما سخت کرد. اگر این اتفاقات برای حریف می‌افتاد ما برنده می‌شدیم. ما با یک تیم باکیفیت و فوق‌العاده بازی داشتیم. آنها سه روز پیش بازی کردند و خیلی‌ها فکر می‌کردند که خسته‌اند و دیروز هم به خوبی ریکاوری نکردند اما دیدید که همان بازیکنان ۹۰ دقیقه بازی کردند که نشان‌دهنده کیفیت آنهاست.

او در ادامه در واکنش به این که آیا با توجه به حضور رونالدو، به پرسپولیس کم‌توجهی نشد، گفت: رونالدو یک بازیکن افسانه‌ای و یکی از نوابغ فوتبال است و در این شکی نیست. این استقبالی هم که از رونالدو شد نشان دهنده عشق و علاقه جوانان ایرانی نسبت به فوتبال و شخص رونالدو است. نمی‌خواهم زیاد نسبت به استقبالی که شد منفی فکر کنم. اگر به قسمت دیگر قضیه فکر کنیم، این باعث شده که جوانان ما بیشتر انگیزه برای فوتبال پیدا کنند و استعدادهای بیشتری کسب شود. باید از حضور رونالدو در ایران استفاده کنیم و نگاه مثبتی به آن داشته باشیم.

گل‌محمدی ادامه گفت: به هر صورت جوانان ما لایق امکانات بهتری هستند و فوتبال ما سزاوار بهترین‌ها هستند. آنها سزاوار حمایت بیشتری هستند. آزادی یکی از بهترین استادیوم‌های ایران بوده ولی ببینید به چه روزی افتاده است. این در بازی‌های بزرگ نقطه ضعف ما را نشان می‌دهد و این شاید تلنگری به مسئولان تصمیم‌گیرنده باشد. امیدوارم آنها به خودشان بیایند و بدانند که ما چقدر در بحث سخت‌افزار و ساختار فوتبال ضعیف هستیم. ما مشکلات زیادی داریم و امیدوارم این مشکلات برطرف شوند. البته صحبت‌هایی که وزیر ورزش درباره ساخت ورزشگاه جدید کرد، می‌تواند شروع خوبی باشد و امیدوارم عملی شود. امیدوار اراده‌ای باشد که استادیوم آبرومندی برای مردم و فوتبال ساخته شود.

گل‌محمدی راجع به آخرین وضعیت مصدومیت مهدی ترابی و همچنین عدم واریزی بخشی از مطالبات بازیکنان از سوی باشگاه پرسپولیس گفت: ترابی یکی از بازیکنان تأثیرگذار تیم است. این اتفاقی که برای او افتاد شوک منفی برای پرسپولیس بود. مصدومیت در شروع بازی بود و نمی‌دانم مصدومیتش تا چه اندازه است و فکر کنم یک هفته کار دارد تا تمریناتش را شروع کند. اینجا جایی نیست که درباره بحث‌های مالی صحبت کنیم. سعی می‌کنیم برخی چیزها را با توجه به شرایط کنفرانس در بازی‌های آسیایی مطرح نکنیم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.