رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

گل ملوان آفساید بود؟ | کارشناسی داوری کامل بازی استقلال و ملوان

دیدار تیم های استقلال و ملوان در شرایطى برگزار شد که قبل از آغاز مسابقه مدیران ملوان نسبت به عملکرد داوری ابراز نگرانی کرده بودند!

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرجو۲۴، کارشناسی داورى دیدار استقلال – ملوان با تیم داوری «علی اصغر مومنی، فرهاد فرهاد پور، دانیال باشنده» مورد بررسی قرار می گیرد.

صحنه حساس دیدار:
*دقیقه ۶۵:گل اول ملوان مشکوک به آفساید

نظر محمدى: دوربین روى خط نیست و نمى توان نظر قطعى داد و باید به نظر کمک داور که به نظر در موقعیتمناسبی است اعتماد کرد.

نظرات حسین عسگرى

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: تصمیمات مهم و تأثیرگذاری در بازی ملوان و استقلال پیش نیامد، اما اشکالات زیادی وجود داشت.

حسین عسگری در گفت‌وگو با تسنیم، درباره قضاوت علی اصغر مومنی در دیدار تیم‌های ملوان و استقلال اظهار داشت: عملکرد داوری در مجموع خوب و قابل قبول بود. تصمیمات مهم و تأثیرگذار هم پیش نیامد، اما اشکالات زیادی وجود داشت. ۳ بار این اتفاق رخ داد که بازیکنان استقلال توپ را به اوت زدند، اما خودشان با تصمیم داور اقدام به پرتاب کردند. شاید اینها تصمیمات مهمی نباشد، اما زمانی که تکرار می‌شود، باعث اعتراض بازیکن و مربی حریف می‌شود.

وی افزود: در بار دوم که این اتفاق رخ داد، بازیکن ملوان اعتراض کرد و داور هم به او کارت زرد نشان داد، آن هم در حالی که داور باعث این اخطار شده بود. در واقع چنین اتفاقاتی باعث ایجاد فشار روی داور می‌شود.

عسگری گفت: بازیکنان دو تیم در ضربات آزاد و کرنر همدیگر را بغل می‌کردند و مانع از حرکت یکدیگر می‌شدند و داور نیز به این صحنه‌ها بی‌توجه بود. او شانس آورد که این صحنه‌ها منجر به پنالتی نشد، چون همان طور که گفتم، فشار روی داور را زیاد می‌کرد. در واقع او باید به اعضای دو تیم در چنین صحنه‌هایی تذکر و حتی اخطار می‌داد تا کار به گرفتن پنالتی نکشد.

کارشناس داوری عنوان کرد: مومنی داور بی‌تجربه‌ای نیست و چندین سال است که قضاوت می‌کند. مسئله مهم این است که داوران ما استانداردهای قضاوت را رعایت نمی‌کنند. بازیکنان هم به این نوع داوری عادت می‌کنند و در مسابقات بین‌المللی با مشکل مواجه می‌شوند. اینها وظیفه کمیته داوران است که خواستار قضاوت استاندارد از داوران باشد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.