رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

یاسین سلمانی به استقلال رفت!

به احتمال فراوان، کاپیتان تیم امید ایران و هافبک جوان فصل گذشته سپاهان اصفهان با نظر مساعد جواد نکونام به عضویت تیم استقلال تهران در خواهد آمد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ۹ صبح، به احتمال فراوان، کاپیتان تیم امید ایران و هافبک جوان فصل گذشته سپاهان اصفهان با نظر مساعد جواد نکونام به عضویت تیم استقلال تهران در خواهد آمد.

یاسین سلمانی در کنار چهره‌هایی مانند سامان فلاح و محمدرضا خالدآبادی جزو جوانان پرسروصدای بازار نقل‌وانتقالات تابستانه محسوب می‌شود. وجه تمایز سلمانی نسبت به دو همبازی خود در تیم امید، پایان قرارداد او با تیم سپاهان اصفهان و عدم تمایل ژوزه مورایس به ادامه همکاری با این هافبک جوان است که باعث شد تا یاسین سلمانی به عنوان یکی از پدیده‌های فوتبال ایران به دنبال رقم زدن انتقالی پرسروصدا در نقش بازیکن آزاد در بازار تابستانه باشد.

سلمانی که فصل گذشته سبک بازی‌اش موردپسند سرمربی پرتغالی سپاهان قرار نگرفت، حالا در فصل منتهی به مسابقات بازی‌های آسیایی و البته مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس، به دنبال انتخاب بهترین تیم از میان پیشنهادهای ارائه شده است تا بتواند با کسب فرصت بازی بیشتر، با تمام‌ قوا برای حضور در ترکیب تیم امید ایران در نقش کاپیتان آماده شود. در این میان در روزهای گذشته گفته می‌شد که سلمانی مورد توجه تیم‌های العربی قطر، پرسپولیس تهران و استقلال تهران قرار دارد.

کاپیتان تیم امید ایران در شرایطی در روزهای گذشته مشغول بررسی پیشنهاد واصله از تیم العربی قطر بود که گفته می‌شود که مدیران باشگاه العربی باتوجه به روند نقل‌وانتقالات تیم‌شان و تعلل هافبک ایرانی به سراغ جذب یک هافبک نام‌آشنای هلندی-مراکشی رفتند و با محمد طبونی به توافق رسیدند تا عملاً راه حضور سلمانی در تیم العربی مسدود شود و ستاره ایرانی شانس حضور در لیگ ستارگان قطر و بازی برای تیم العربی را از دست بدهد.

محمد طبونیِ ۲۱ ساله که سابقه بازی در تیم‌های فاینورد و آلکمار را دارد، محصول آکادمی باشگاه آلکمار است و حالا قرار است در تیم العربی قطر کار خود را پیش ببرد. یوسف البلوشی و احمد ابوتریکا دیگر هافبک‌های هجومی تیم العربی قطر محسوب می‌شوند که باتوجه به حضور این ۳ بازیکن، به نظر می‌رسد که یاسین سلمانی دیگر جایی در برنامه‌های مسئولان باشگاه قطری ندارد و احتمال لژیونر شدن او در پنجره تابستانی کنونی منتفی شده است.

پافشاری نکونام جواب می‌دهد؟

یاسین سلمانی در شرایطی در روزهای گذشته نامش به عنوان گزینه حضور در تیم پرسپولیس مطرح شده بود که گفته می‌شود یحیی گل‌محمدی باتوجه به سبک بازی تیمش تمایلی به جذب سلمانی ندارد و در این میان، مدیران باشگاه پرسپولیس به سرمربی تیم‌شان خرید هافبک جوان فصل گذشته سپاهان را باتوجه به شرایط سنی او پیشنهاد داده بودند. با توجه به منتفی‌شدن حضور سلمانی در العربی و عدم تمایل یحیی به جذب او و ناکامی مدیران باشگاه پرسپولیس در متقاعد کردن سرمربی تیم‌شان، به نظر می‌رسد که حالا استقلالی‌ها بیش از پیش شانس جذب هافبک جوان فوتبال ایران را دارند.

جواد نکونام از همان روزهای نخست سرمربیگری‌اش در استقلال، تمایل ویژه‌ای به جذب یاسین سلمانی داشت که مشکلات مدیریتی باشگاه باعث تعویق در فرآیند جذب سلمانی شد. در شرایطی‌که گفته می‌شود مذاکرات با محمدرضا خالدآبادی و ایمان سلیمی به مرحله پایانی خود رسیده، احتمالاً یاسین سلمانی دیگر خرید استقلال در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه خواهد بود و اگر طی روزهای آینده پیشنهاد جدیدی برای لژیونر شدن دریافت نکند، کاپیتان تیم امید ایران که این روزها همراه این تیم در کشور ترکیه حضور دارد، به پیشنهاد تیم استقلال پاسخ مثبت داده و به جمع شاگردان جواد نکونام اضافه خواهد شد. گفته می‌شود که در روزهای گذشته، مدیر برنامه‌های سلمانی مذاکراتی را با علی خطیر سرپرست مدیرعاملی استقلال داشته و در این زمینه رایزنی‌ها برای جلب رضایت هافبک جوان فوتبال ایران در حال انجام است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.