۵ توصیه غلط برای افزایش طول عمر باطری گوشی و لپ تاپ 

در این مطلب به معرفی ۵ توصیه غلط برای افزایش طول عمر باطری گوشی و لپ تاپ خواهیم پرداخت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، وب سایت زدنت در گزارشی به بررسی این توصیه‌های نادرست پرداخته است:

اجازه دهید شارژ باطری تمام شود

یکی از باورهایی که مرتب به گوش می‌خورد این است که هر دستگاهی که استفاده می‌کنید اجازه دهید هر از گاهی شارژ آن به طور کامل تخلیه شود. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، بهتر شارژ می‌شود و باطری هم کالیبره می‌شود. این موضوع ممکن است درباره فناوری‌های باطری قدیمی صدق کند، اما باطری‌های مبتنی بر لیتیوم جدید، به چنین کاری نیاز ندارند. اگر چه این کار مشکلی برای باطری‌های کیفیت بالا ایجاد نمی‌کند اما باطری‌های کیفیت پایین‌تری وجود داشته‌اند که از این شیوه آسیب دیده‌اند.

متصل نگه داشتن مداوم دستگاه به برق

این تصور وجود دارد که متصل نگه داشتن دستگاه به برق از عمر باطری کم نمی‌کند، اما درست نیست. نه تنها بعضی از دستگاه‌ها با وجود اتصال به برق همچنان از باطری استفاده می‌کنند بلکه اتصال دائمی دستگاه به برق باعث فرسودگی باطری به دلیل داغی بیش از حد می‌شود.

تنها از شارژها و کابل‌های اصل استفاده کنید

در حالی که شارژرها و کابل‌های کم کیفیت می‌توانند باعث مشکلاتی مانند خرابی دستگاه، شوک برق و حتی آتش سوزی شوند، وسایل جانبی با کیفیتی از سوی شرکت‌های شخص ثالث مانند آنکر، آمازون و Zendure تولید شده است. نه تنها این وسایل مانند شارژرها و لوازم جانبی اصل شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ باکیفیت هستند بلکه از آنها هم بسیار ارزان‌ترند.

هرگز باطری را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید

این باور سالهاست که وجود دارد اما اگر چه خوب نیست باطری برای مدتی طولانی‌تری از حد لازم در شارژ بماند اما شارژ دستگاه به ۱۰۰ درصد هم مشکلی ایجاد نمی‌کند. باطری‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوانند به این شکل کار کنند و تنظیم کننده‌های شارژ داخلی دارند و به این ترتیب رساندن شارژ باطری به ۱۰۰ درصد، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

هرگز از شارژ بی سیم استفاده نکنید

درست است که شارژ بی سیم آهسته‌تر بوده و ممکن است باعث شود دستگاه در صورت بودن در یک قاب، دچار داغی بیش از حد شود اما مشکلی در خصوص استفاده از آن وجود ندارد. مکانیزمهای شارژ بی‌سیم مانند سایر اشکال شارژ، برق که به باطری رسانده می‌شود را با دقت کنترل می‌کنند تا شارژ ایمن باطری را تضمین کنند.

اگر مرتبا از شارژ بی‌سیم برای شارژ تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنید در این صورت توصیه می‌شود مطمئن شوید که از یک شارژر با کیفیت استفاده می‌کنید و دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید، با شارژ بی‌سیم سازگار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.