BPMS برای برنامه ریزی تولید

تولید یکی از بخش های مهم هر کسب و کاری است، تولید سبب می شود تا یک سازمان بتواند جایگاه خودش را در بازار حفظ کند.

به گزارش اینتیتر،‌ کسب و کارها اهمیت زیادی دارد، موفقیت در هر کاری لازمه تولید موفق است. اگر در تمامی مراحل تولید تا عرضه اختلالی ایجاد شود، یک محصول به دست مشتریان به صورت کامل نمی رسد و مجموعه موفق نخواهد شد.

BPMS یکی از فاکتورهایی می باشد که باید در مدیریت کسب و کارهای گوناگون به شمار برود. بی پی ام اس برای خط تولید الزامیست و سبب می شود تا تمامی مراحل تولید در کم ترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت انجام شود. هر کسب و کاری باید برای مراحل تولید خودش یک سری قدم هایی را بردارد که انجام این کارها توسط نیروی انسانی با یک سری مشکلات همراه است. به عنوان مثال اگر تمامی فرآیند تولید توسط نیروهای انسانی انجام شود هم نیاز به زمان بالاتری دارد و هم این که درصد بروز خطا و اشتباه زیاد است.

BPMS برای برنامه ریزی تولید

BPMS کمک می کند تا کارها به صورت منظم انجام شود و تمامی مراحل تولید به بهترین شکل ممکن پیش برود.

مزایا و محاسن استفاده نرم افزار BPMS برای تولید

استفاده کردن از نرم افزارها نه تنها در زمان و کیفیت کار تاثیر زیادی دارد، بلکه روی جنبه های مختلف از تولید هم تاثیر می گذارد که در ادامه آن ها را به شما می گوییم؛

برنامه ریزی تولید

برنامه ریزی عامل موفقیت هر مجموعه ای است. اگر یک مجموعه می خواهد محصولات متنوعی به بازار عرضه کند باید تمامی مراحل آن را مطابق با برنامه ریزی پیش ببرد. در نتیجه اولین تاثیری که نرم افزارهای BPMS یا مدیریت سیستم فرآیند کسب و کار دارد، این است برای تولید برنامه ریزی می کند و کمک کرده تا مدیران سازمان ها بتوانند، ریز به ریز و جزء به جزء مراحل تولیدشان را پیاده سازی کنند، BPMS این امکان را پیاده سازی می کند که شما بتوانید تمامی موارد را به راحتی حساب کنید. این نرم افزارها امروزه آن قدر پرکاربرد هستند که در بیشتر سازمان ها و مجموعه های پیشرفته به کار می روند. اگر شما هم می خواهید که یک شرکت با تولیدات منظم و اصولی داشته باشید، پیشنهاد می شود تا حتما از نرم افزار BPMS برای تولید بهره بگیرید، چون که هم در هزینه ها و هم در استفاده از نیروهای انسانی کاهش زیادی می دهد.

BPMS برای برنامه ریزی تولید

دسترسی ساده به بهای تمام شده

بهای تمام شده همیشه مسیر را برای ما مشخص می کند، این که یک شرکت بداند که محصولی که تولید کرده است، فرآیند و مراحل آن به چه صورت بوده است و شما می توانید از آن ها بهره بگیرید تا تغییرات لازمه را ایجاد کنید. میزان سود و زیان را بررسی کنید و هر آن چه که لازم است را تغییر دهید، برگ برنده ای برای تولید محصولات بهتر و فروش بیشتر خواهد بود.

استفاده از BPMS برای تولید، بهای تمام شده را برای شما ساده و راحت تر می کند و همین سرعت و میزان بازدهی تولید را افزایش می دهد.

استفاده از بارکد و بچ در نرم افزار

یکی از برتری های دیگر نرم افزار BPMS این است که در آن بارکد ها و بچ ها قرار داده می شود تا در مشخصات محصولات تولیدی وارد شود و پیگیری آن ها ساده و راحت تر گردد. در واقع نرم افزار BPMS تولید یک پکیج کامل است که تمامی بخش های تولید را پوشش می دهد.

کنترل و رهگیری محصول

زمانی که مراحل تولید روی نرم افزار BPMS پیاده سازی می شود، تمامی مراحل آن را می توانید پیگیری کنید. از ابتدای تولید یعنی پرسنلی که برای تولید آن استخدام شده اند و فرآیند تولید انجام می شود تا انتهای مرحله تولید که به انبار ارسال شده و در آن قرار گرفته است تماما بررسی می شود و قابلیت پیگیری و رهگیری محصول در آن وجود دارد.

بسیاری از زمان ها، محصولی وارد بازار می شود، اما شرکت یا مجموعه عرضه کنند می تواند با یک سری مشکلات مواجه شود، آن ها نمی توانند به صورت کامل محصول را پیگیری کنند، در صورتی که اگر یک سازمان از برنامه ریزی تولید BPMS استفاده کند، می تواند به راحتی یک محصول در تمام قدم های خط تولید بررسی کنید و آن ها را پیگیری نمایید.

BPMS برای برنامه ریزی تولید

بررسی کنترل کیفیت با BPMS

کنترل کیفیت جزء جدایی نشدنی از مراحل تولید می باشد. شرکت ها و سازمان های مختلف برای عرضه مناسب محصولات به بازار باید کنترل کیفیت را انجام دهد. کنترل کیفیت روش هایی است که در مراحل آن، مجموعه یا سازمانی بتواند با استفاده از روش های مشتری پسندی و تولید با کیفیت را پیاده سازی کند.

در واقع زمانی که مدیران کسب و کار برای تولیدات خود، از نرم افزار BPMS استفاده می کنند، خیلی ساده و راحت تر می توانند مراکل کنترل کیفیت برای بررسی مرغوبیت یک کالا را انجام دهد.

کاهش بروز خطا و اشتباه با BPMS

زمانی که مراحل کار اتوماتیک می شود و همه داده ها در آن به صورت طبقه بندی قرار داده می شود، میزان خطاها تا حد زیادی نسبه هنگامی که کار توسط نیروهای انسانی انجام می شود. با پیاده سازی درست و مناسب BMPS در یک سازمان میزان خطاها تا حد زیادی کم می شود. تیم ها و کسانی که به صورت گروهی کار می کنند، می توانند تمرکز و دسترسی بیشتری به اطلاعات داشته باشند و هر تغییری که نیاز باشد به راحتی امکان پذیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.