تیم‌های سطح بالاتر مانعی دشوار برای دختران فوتبالیست

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر معتقد است کار تیم ملی در مرحله دوم مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا به دلیل حضور تیم‌های سطح بالاتر از ایران سخت است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در مورد برنامه آمادگی تیم نوجوانان برای حضور در مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا گفت: امسال، سال خوبی برای بانوان فوتبالیست بود و تیم‌های ملی‌مان در هر سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مرحله دوم مسابقات خود صعود کردند.

تیم نوجوانان از اسفند، بزرگسالان از فروردین و جوانان از اردیبهشت ماه دور دوم مسابقاتشان را شروع می‌کنند . گام اول را محکم برداشتیم اما کار سختی پیش رو داریم چون مسابقات دور دوم خیلی سخت‌تر و سطح عملکرد رقیب‌هایمان فوق العاد از ایران بالاتر است. از این سطح اختلاف آگاه هستیم به همین دلیل فیلم بازی‌های رقبایمان را دیدیم و آنالیز کردیم.

او در مورد حریفان ایران در دور دوم قهرمانی آسیا بیان کرد: تیم نوجوانان از ۶ تا ۱۲ اسفند با تیم‌های استرالیا، لائوس و ویتنام بازی می‌کند. سبک استرالیا اروپایی است و تیم لائوس و ویتنام سبکشان با استرالیا فرق می‌کند اما تیم ویتنام به آسیای شرقی و تایلند که در دور مقدماتی جزو حریفانمان بودند، شبیه است.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر در مورد برنامه‌های استعدادیابی تیم تصریح کرد: در شروع کارمان برنامه استعدادیابی را انجام دادیم تا بتوانیم از استعدادهای خوبی که در سراسر ایران وجود دارد به طور بهینه استفاده کنیم. بنابراین در اردوهای مرحله اول مسابقات ۱۰ بازیکن جدید به تیم ملی اضافه کردیم. همچنین در شروع اردوهایمان برای دور دوم مسابقات ۱۵ نیز بازیکن جدید را دعوت کردیم که در اردوی فعلی‌مان هشت نفر از آنها باقی ماندند تا ببینیم برای اردوی بعد چگونه با بازیکنان قدیمی‌تر رقابت می‌کنند.

او در ادامه افزود: تمام تلاشمان این است که بازیکنان را از نظر بدنسازی و تاکتیکی به حدی برسانیم که در مسابقات محکم قدم بردارند. با توجه به اینکه در دی ماه بازیکنان تیم درگیر امتحانات هستند اردویی در این ماه نداریم که این وقفه کار را برایمان سخت‌تر می‌کند و فقط بهمن ماه می‌توانیم اردوهای پرفشار برگزار کنیم تا به آمادگی لازم برسیم. از طرفی دیگر درخواست بازی دوستانه داشتیم و امیدوارم با تایید این درخواست، بهمن ماه دو بازی تدارکاتی دوستانه با تیم‌های قوی داشته باشیم تا روی نقاط ضعف و قوتمان مانور بدهیم.

و در پاسخ به این سوال که درخواست بازی با چه تیم‌هایی را داشته‌اید؟ بیان کرد: خواستیم با تیم‌های روسیه، چین و بنگلادش به دلیل اینکه سبک بازی‌هایشان به رقبایمان نزدیک‌تر است، بازی دوستانه داشته باشیم.

مهینی در مورد نایب قهرمانی ایران در مسابقات آسیا مرکزی موسوم به کافا گفت: همه بازی‌های تیم ایران را آنلاین دیدم و خیلی خوشحال هستم که شیوه بازی کردن بازیکنانمان روز به روز پیشرفت می‌کند. حتی باختشان به ازبکستان ملموس نبود و ناداوری‌هایی که بازیکنان می‌گفتند بر آن نتیجه تاثیر داشت. فوتبالمان پیشرفت کرده و این جای خوشحالی دارد. امیدوار م این نایب قهرمانی قدمی باشد تا بازیکنانمان در مرحله بعد مقتدرتر کار کنند.

رمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان دختر حضور عبدی به عنوان مشاور تیم‌های ملی فوتبال بانوان را اتفاقی مثبت دانست و تاکید کرد: آقای حسین عبدی و محمد حبیبی به لحاظ فنی و علم روز بسیار توانمند هستند و واقعا عملکردشان دستاورد جدیدی برای بانوان است.

بانوان حدود ۱۵ تا ۲۰ سال است که فوتبال بازی می‌کنند اما آقایان سابقه بیشتری دارند و کسانی که کنار ما هستند از نوجوانی بازیکن بودند. در حال حاضر هم مدرسان خوب و توانمندی هستند و سعی می‌کنیم چیزهای زیادی از آنها یاد بگیریم. مطمئن هستم حضورشان قدمی برای پیشرفت بانوان محسوب می‌شود.

او که هدایت تیم راهیاب ملل مریوان را برعهده دارد در پاسخ به این سوال که آیا با حضور در تیم ملی برای تیم باشگاهی‌تان مشکلی پیش نمی‌آید؟ گفت: اولویت من تیم ملی است و افتخار پوشیدن لباس ملی برای هر کسی پیش نمی‌آید. ابتدا تمام توان و تلاشم را برای تیم ملی می‌گذارم. در باشگاه هم حدود هشت بازیکن ملی پوش داریم و این رسالت برای همه ما وجود دارد.

مهینی در پایان این گفت‌وگو از کسانی که به تیم‌های ملی کمک کردند تشکر کرد و گفت: کمیته بانوان و خانم صوفی زاده تلاش کردند که امکانات واجب و ضروری را برای تیم ملی فراهم کنند. می‌دانم این حمایت‌ها همیشه بوده، هست و خواهد بود و حضورشان را احساس می‌کنیم. علاوه بر این بانوان را از آقایان جدا حساب نمب کنند که این کاری خوب و باارزش است.

تیم ملی نوجوانان دختر ایران در مرحله دوم مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا در گروه A با تیم‌های استرالیا، لائوس و ویتنام همگروه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.