دشمن برای ایجاد اضطراب بین مردم جنگ رسانه ای را قوت بخشیده است

امام جمعه موقت تهران تلاش دشمن را جا انداختن ادعای ناکارآمدی نظام در اذهان عمومی عنوان کرد و گفت: مشکلات موجود را باید با مطالعه، تلاش شبانه روزی و انگیزه ایمانی رفع کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، آیت‌الله محمّد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در جمع نمازگزاران در مصلی امام خمینی (ره) اظهارداشت: دشمن برای ایجاد التهاب و اضطراب بین مردم جنگ رسانه ای را قوت بخشیده است.

وی افزود: رییس جمهوری آلوده و بی خرد آمریکا می گوید روزی که من وارد کاخ سفید شدم زمان تسخیر خاورمیانه را تعیین کردم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: بحث تسخیر خاورمیانه، تنها تسخیر ایران نیست و قرار است براساس این نقشه سراغ هرکدام از کشورهای اسلامی بروند.

آیت الله امامی کاشانی تاکید کرد: آنها همانند ۴۰ سال گذشت، در این توطئه هم به جایی نمی رسند و ترامپ و نتانیاهو این آرزو را به گور می برند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند «ویروس بدبینی را اشاعه ندهید»؛ کار رسانه هاست که امروز در مقابل این جنگ رسانه ای با ایران در فضای مجازی بایستند.

وی همچنین گفت: در جنگ رسانه ای، مردم را از عملکرد هر سه قوه نا امید می کنند و اگر درباره رهبر انقلاب هم خوب بگویند، عنوان می کنند که حرف ایشان را کسی گوش نمی دهد، پس نظام جمهوری اسلامی را باید کنار گذاشت.

امام جمعه موقت تهران افزود: هرسه قوه کارهای خوبی هم انجام داده اند و باید مشکلات را با انگیزه و ایمان رفع کرد.

آیت الله امامی کاشانی اظهارداشت: قرآن کریم به دنبال ایجاد امید و اعتماد در جامعه است و رسول اکرم (ص) می فرمایند:«حق ندارید به هر حرفی توجه کنید».

وی گفت: ترامپ جمهوری اسلامی ایران را با ادعای ضعف دولت درحال سقوط می داند و در این شرایط میوه فروشی که میوه را گران می کند و محتکری که کالا احتکار می کند به نظام ضربه می زنند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: انتقادکردن و راه حل درست نشان دادن فرهیختگان و دانشگاهیان مسلط به امور اقتصاد در این جنگ اقتصادی و بحران یک وظیفه است.

آیت الله امامی کاشانی همچنین در آستانه ایام محرم و بویژه عاشورای حسینی گفت:ملت ایران باید از عاشورا درس ایثار و فداکاری بگیرد.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی هم مانند امام حسین(ع) غریب است و دنیا علیه او قیام کرده و اگر راهبری رهبر انقلاب را دنبال کنید کشتی گرفتار امواج متلاطم به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

وی اضافه کرد: مواضع سیاسی خود را با راهی که رهبر نشان می دهد تطبیق دهید که غیر از این راه، باقی اشتباه است.

امام جمعه موقت تهران، نقشه آمریکا را تحویل کشورهای اسلامی به صهیونیست ها برشمرد و ابراز امیدواری کرد خداوند بر اساس وعده اش ملت مسلمان را پیروز کند.

**مسئولان با احتکار و گران فروشان برخورد کنند

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران، احتکار و گران فروشی را گناه بزرگ دانست و گفت: دولت، مجلس شورای اسلامی و بویژه سازمان تعزیرات حکومتی برای جلوگیری از فساد باید با احتکار کنندگان و گران فروشان برخورد کنند.

 آیت الله امامی کاشانی احتکار و گران فروشی را فساد و خیانت به جامعه انسانی برشمرد و افزود: وقتی می پرسند چرا میوه گران شده است، برخی مسئولان می گویند اصل قیمت آن مناسب است اما برخی اقدام به گران فروشی می کنند.

وی ضمن تاکید بر برخورد دستگاه قضایی با احتکار کنندگان و گران فروشان، از زنان و فرزندان این افراد خواست همسران و پدرانشان که اقدام به احتکار و گران فروشی می کنند را نصیحت، بحث کنتد که این پول حرام است .

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که اکنون ر آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایران وارد جنگ شده اند و گویا ما نمی دانیم که در جنگ هستیم بنابراین باید شبانه روزی کار کنیم تا راه های مبارزه را پیدا کنیم، گفت: دستگاه قضا و سازمان تعزیرات حکومتی باید وارد عمل شده و با احتکار کنندگان و گران فروشان برخورد کنند.

آیت الله امامی کاشانی تصریح کرد: تکلیف ما شناختن حق مردم است و باید برای مساعد کردن شرایط زندگی و اشتغال مردم برنامه ریزی، مدیریت دقیق داشته باشیم تا مشکل ملت را حل کنیم.

وی اظهارداشت: بنابراین دولت ، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه وظیفه دارند این کشور را در این تلاطم و ناآرامی به ساحل آرام و مطمئن برسانند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به موضوع فساد و مفسد در قرآن کریم اشاره کرد و اظهارداشت: جامعه نیازمند دو اصل تشکیل بنیان خانواده و تامین مسائل مالی و معیشتی از طریق کشاورزی، تولید و صنعت است و اگر در یکی از این دو خللی ایجاد شود، فساد جامعه را می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر افرادی هستند که وقتی کاری به دستشان می افتد با بدست آوردن قدرت و توان تمام کوششان ایجاد فساد در زمین است تا با از بین بردن کشاورزی، تولید و اقتصاد، دین را از بین ببرند که البته این افراد کور خوانده اند، خدای متعال فساد را دوست ندارد و فساد از بین رفتنی است.

وی اضافه کرد: دین و کمال بدون دنیا و معیشت به جایی نمی رسد و تحقق نمی یابد بنابراین اگر تولید، کشاورزی ضربه بخورد، مردم دین را رها می کنند، زیرا افراد اندکی هستند که به زندگی و معیشت توجه نکنند و بخواهند با نان و خرمایی با یاد و ذکر خدا سر کنند.

وی همچنین گفت: بنابراین برای حفظ دین باید با تولید، اقتصاد و اشتغال رونق یابد تا با تشکیل خانواده از انقراض نسل بتوانیم جلوگیری کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.