فوتبال ناکارآمد باشگاه های ایران در آسیا!

تیم‌های باشگاهی فوتبال ایران در ۱۰ دیدار برگزار شده در آسیا فقط سه گل زده‌اند که از این تعداد، فقط یک گل توسط مهاجمان میلیاردی به ثمر رسیده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، هشدارها برای لیگ قهرمانان آسیا و حضور باری به هر جهت تیم‌های ایرانی در این مسابقات کارساز نبود تا چهار تیم پرادعا، در ۱۰ دیدار برگزار شده در مسابقات، نتایج ضعیفی را به دست بیاورند و در نتیجه دو تیم از چهار تیم با حذف از مسابقات به زودی به خانه برگردند.

تقریبا برای اهالی فوتبال مشخص بود که با ناکارآمدی تصمیمات آماتوری در تیم‌های ایرانی، نمی توان حساب زیادی روی موفقیت چهار نماینده اعزامی از ایران به مسابقات حساب باز کرد اما نتایج بدتر از این حرف‌ها بود. البته اگر دو برد پرسپولیس با اختلاف یک گل مقابل التعاون را نادیده بگیریم، وضعیت بغرنج‌تر هم می شود.

تیم‌های حاضر با مربیان و بازیکنان میلیاردی و پرادعای خود در گلزنی، یکی از بدترین عملکردهای ممکن در تاریخ این مسابقات را ثبت کردند و نشان دادند که برخلاف دستمزدهای میلیاردی، حال و روز خوبی در داخل زمین ندارند.

جدای از نتایج، ناکارآمدی تاکتیک‌ها و برنامه‌های فنی و همینطور تلاش بیهوده مهاجمان در باز کردن دروازه رقبا بیش از هر چیزی به چشم آمده است؛ مهاجمانی که همانند فشنگ‌های بدون چاشنی و باروت هستند و نمی توانند ضربه مهلکی به تیم حریف بزنند و دروازه رقبا را تهدید کنند.

در نتیجه فقط نام ارسلان مطهری، بازیکن تعویضی استقلال در میان گلزنان ایرانی در بازی‌های اخیر به عنوان مهاجم دیده می شود و دو گل دیگر را هم شجاع خلیل‌زاده به عنوان مدافع و بشار رسن، به عنوان هافبک – از روی نقطه پنالتی – زده اند.

شهرخودرو

کسب یک امتیاز از سه بازی با ثبت صفر گل و تحمل دو شکست، عملکرد شهرخودرو در آسیاست که با تفکرات تاکتیکی سیدمهدی رحمتی و دستیارانش مانند محمد نوازی راهی قطر شده‌اند. جدا از شکست‌ها، ناتوانی این تیم در خلق موقعیت و گشودن دروازه رقبا بیش از هر چیزی به چشم آمده است. قرمزپوشان مشهدی تاکنون موقعیت‌ خطرناکی هم روی دروازه رقبای خود خلق نکرده‌اند و حالا یک فرصت دیگر برایشان باقی مانده تا طلسم پیروزی یا حداقل گلزنی در مسابقات را بشکنند و به حذف زودهنگام خود سروشکل مناسبی ببخشند.

 سپاهان

عملکرد سپاهان در آسیا با توجه به سابقه این تیم وحشتناک است. تیمی که سابقه حضور در فینال آسیا را هم دارد و از بازیکنان تراز اول در تمام خطوط بهره می‌برد، تاکنون هیچ گلی نزده و با چهار گل خورده، زودتر از موعد بار و بندیل خود را برای بازگشت به خانه جمع کرده است. رفتن امیر قلعه نویی و آمدن محرم نویدکیا به این تیم نتوانست گره مشکلات این تیم را باز کند و خطوط تهاجمی این تیم حتی با وجود بازیکنان سرشناس، کاملا خنثی شده است. در واقع اگرچه در بازی‌های سوم و چهارم موقعیتی وجود داشت، مهاجمان این تیم در بازی پنجم هیچ شوتی به سمت دروازه رقبا نداشتند.

 پرسپولیس

موفق ترین تیم ایرانی در این رقابت ها به لطف دو پیروزی مقابل التعاون با گلزنی یک مدافع و هافبک تیمش، امیدوار به صعود است اما این موضوع نمی تواند بحران گلزنی در پرسپولیس را پنهان کند. به نظر می رسد جدایی دو مهاجم این تیم یعنی علیپور و ترابی حسابی روی گلزنی سرخپوشان تاثیر گذاشته و تاکنون بازیکنان جدید به خصوص در خط حمله نتوانستند چارچوب دروازه حریف را باز کنند.

سرخپوشان که به دنبال موفقیت و حتی رسیدن به فینال بازی ها هستند، در خط حمله ناامیدکننده بودند و توپخانه این تیم، قدرت لازم را نداشته تا صفر گل زده در برابر نام مهاجمان و هافبک‌های هجومی تیم ثبت شود.

 استقلال

خطرناک‌ترین تیم ایرانی در لیگ نوزدهم، در تک دیدار برگزار شده خود در آسیا نتوانست در گلزنی همانند گذشته عمل کند و فقط تعویض طلایی آن‌ها در فصل جاری یعنی ارسلان مطهری موفق به گلزنی شده تا امیدهای استقلال زنده بماند. این تیم هم مانند پرسپولیس شانس صعود دارد اما مشکلات آن‌ها تا زمان ناکامی مهاجمان در گلزنی باز نخواهد شد و به طور قطع نیازمند مقداری دقت و قدرت در زدن ضربات آخر هستند تا از این مرحله عبور کنند و به فکر مراحل بالاتر باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.