ملت ایران امروز با مشکلات بزرگ اقتصادی و معیشتی مواجه هستند

معاون اول قوه قضاییه گفت:عملیات روانی و فضاسازی رسانه ای دشمن از دلایل بروز مشکلات اخیر اقتصادی کشور، علاوه بر تحریم های ظالمانه است که احساس این مشکلات و بزرگ نمایی آنها و دادن آدرس غلط برای درد و درمان از سوی دشمن در حال انجام است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، حجت السلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، درباره برخورد با «مفسدان اقتصادی» اظهار داشت: ملت ایران امروز با مشکلات بزرگ اقتصادی و معیشتی مواجهه هستند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان این که باید دید علت یا علل این مشکلات چیست، افزود: آیا این مشکلات یک علت یا علل مختلف دارد و راه حل و راهکارهای رفع این مشکلات چیست.

وی ادامه داد: یکی از دلایل مشکلات اقتصادی امروز کشور، تحریم های ظالمانه آمریکا و هم پیمانان آن است که سالیان سال است که بر ملت ایران تحمیل شده است و در سال های اخیر نیز این تحریم ها تشدید شده است.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه آیا همه مشکلات از ناحیه دشمن و تحریم و فضا سازی رسانه ای اوست، تصریح کرد:’نه، علت دیگر این مشکلات اقتصادی سوء تدبیر و سوء مدیریت و فساد است، فساد اقتصادی از جایگاه های مختلف و از افراد مختلف و از انسان های فرصت طلب، سود جو و یا احیانا’ خدای نکرده عامل دشمن است’.

محسنی اژه ای عامل دیگر مشکلات اقتصادی کشور را خیانت عنوان کرد و افزود: البته ممکن است که این دو (فساد و خیانت) هم پوشانی داشته باشند.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران علت دیگر مشکلات اقتصادی امروز کشور کم کاری و بی انگیزی بعضی از مدیران در رده های مختلف عنوان کرد.

محسنی اژه ای افزود: کشور امروز به مدیران با جسارت، با روحیه جهادی، با تلاش مضاعف و با انگیزه قوی نیاز دارد که در مقابل جنگ اقتصادی دشمن در هر رده ای و در هر یک از قوای سه گانه قضائیه، مجریه و مقننه که باشد بایستند.

وی گفت: شاید در همه قوا مدیران کم تحمل و کم جرأت باشد که البته برخی از مشکلات هم به دلیل عدم اعتماد به نفس برخی از مدیران رخ می‌دهد که اعتماد به نفس ناشی از توکل به خدا در آن ها کاهش یافته است و امکانات خودی و توانایی های درونی کشور را نمی بینند و امید به بیگانه دارند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان این که باید برای برون رفت از مشکلات راه حل های متعددی به کار بست گفت: مقابله با تحریم ها و هریک از مشکلات کشور ساز و کار خودش را می‌طلبد.

محسنی اژه‌ای گفت: امروز برخی ها در مورد درد و درمان مشکلات کشور آدرس غلط می‌دهند و حتی نسخه های آنها هم غلط است. آنها صدای آمریکا و بی بی سی هستند که البته توقعی جز این هم از آنها نداریم. آنها قرار نیست نسخه درست بپیچند.

سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: مشکلات پیش آمده برای مردم در این ماه (شهریور) از یک جهت خباثت و شیطنت شیطان بزرگ و اذناب داخلی آن را در آستانه انقلاب نشان می دهد و از طرفی دیگر نیز هوشیاری، بصیرت ، صبر، استقامت و ایمان و مقاومت ملت بزرگ ایران را نشان می دهد که هر دوی آنها کم نظیر است.

وی در بخش دیگر سخنان خود به جانفشانی های ملت ایران در مبارزه با رژیم پهلوی در آستانه انقلاب و یوم الله ۱۷ شهریور ۵۷ اشاره کرد و گفت: رژیم منحوس پهلوی به دستور ارباب خود در چند ساعت چند هزار انسان بی گناه بدون سلاح را به خاک و خون کشید.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران افزود: در ابتدای انقلاب نیز منافقین و بنی صدر مخلوع نیز دست در دست یکدیگر و با پشتوانه استکبار صحنه را بر مردم تنگ می کنند و در هشتم شهریور در یک روز رئیس جمهور و نخست وزیر منتخب مردم و نمایندگان ملت را به خاک و خون می کشند.

وی در ادامه یاد و خاطره شهیدان قدوسی، آیت الله مدنی و سید اسدالله لاجوردی از شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.