اتحادیه اروپا همچنان منتظر پاسخ آمریکاست

وبگاه آمریکایی «دیپلماتیک» پنجشنبه (۱۸ اوت) به نقل از مقامات اروپایی گزارش داد اتحادیه اروپا منتظر پاسخ ایالات متحده به نظرات ایران در مورد متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در خصوص برجام است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، یک مقام اتحادیه اروپا عصر پنجشنبه به وقت واشنگتن در خصوص زمانی که انتظار می‌رود ایالات متحده پاسخ خود را ارائه دهد، گفت: «هر لحظه، اما البته ممکن است فردا باشد». یکی دیگر از مقامات اروپایی اوایل پنجشنبه گفت: «در انتظار واکنش آمریکا هستیم».

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه آمریکا تنها مانند تمام هفته گفت به بررسی اظهارات ایران که اواخر روز دوشنبه به اتحادیه اروپا ارسال شد، ادامه می‌دهد. طبق این گزارش، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پنجشنبه در جلسه مطبوعاتی وزارت امور خارجه این کشور به خبرنگاران گفت: بررسی نظرات ایران درباره پیشنهاد اتحادیه اروپا ادامه دارد. طبق درخواست، ما همچنان بازخورد خود را به طور مستقیم و خصوصی به اتحادیه اروپا منتقل می‌کنیم.

به نوشته این رسانه آمریکایی، پرایس از تایید تماس میان «راب مالی» نماینده آمریکا در امور ایران و «بدر البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان که وزارت امور خارجه این کشور در توییتی اعلام کرده بود روز پنجشنبه انجام شد، خودداری کرد. این تماس روز پنجشنبه چند ساعت پس از گفت‌وگوی وزیر خارجه عمان با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی وی منتشر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.