رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

اخبار جنجالی و عجیب گوگل: امینم درگذشت

نمودار دانش گوگل (پانل اطلاعاتی که در کنار نتایج جستجو ظاهر می شود) به اشتباه بیان کرده است که امینم، خواننده رپ ۵۱ ساله، در ۱۰ دسامبر (۱۹) در مدیسون، ویسکانسین درگذشت. آذر) فوت کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ریمینو، نمودار دانش گوگل (پانل اطلاعاتی که در کنار نتایج جستجو ظاهر می شود) به اشتباه بیان کرده است که امینم، خواننده رپ ۵۱ ساله، در ۱۰ دسامبر (۱۹) در مدیسون، ویسکانسین درگذشت. آذر) فوت کرد.

سخنگوی موتور جستجوی گوگل به نیوزویک گفت که نمودارهای دانش گوگل از منابع مختلف در اینترنت از جمله ویکی پدیا آمده است.

وقتی این فریب ویکی‌پدیا اطلاعات بیوگرافی امینم را در نتایج گوگل تغییر داد و ادعا کرد که او فوت کرده است، طرفداران صنعت موسیقی نگران شدند.

یکی یکی از طرفداران امینم در X نوشت: “اینطوری مرا نترسان.”

به گفته نماینده گوگل، موتور جستجو دارای سیستم هایی است تا تشخیص دهد که آیا منابع اطلاعاتی آن توسط دیگران تغییر یافته است یا خیر. این فناوری معمولاً در تشخیص اطلاعات جعلی خوب است، اما گاهی اوقات اشتباه می شود.

هنگامی که سیستم اشتباه می‌کند و مردم گوگل را از خطا مطلع می‌کنند، غول جستجو به سرعت مشکل را برطرف می‌کند.

امینم تنها سلبریتی نیست که قربانی شوخی ویکی پدیا شده است. صفحه ویکی پدیا رپر بیا نیز در معرض خطر قرار گرفت و گوگل از مرگ این خواننده ۳۲ ساله مانند امینم در ۱۰ دسامبر خبر داد.

هر کسی می‌تواند محتوای ویکی‌پدیا را ویرایش کند، که می‌تواند منجر به ورودی‌های مغرضانه یا انتشار احتمالی اطلاعات نادرست شود.

اتفاقا ویکی پدیا یکی این یکی از محبوب ترین سایت ها در اینترنت است و فقط در آوریل ۲۰۲۳ (فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۲) بیش از ۴.۵ میلیون بازدید کننده را جذب کرد و طبق گفته Similarub، هفتمین وب سایت پربازدید سال ۲۰۲۳ بود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.