ادعای عجیب درخصوص رای فیفا درباره استقلال

ادعای رسانه ازبکستانی درخصوص پرونده فسخ قرارداد عزیزبک آمانوف با باشگاه استقلال و رای فیفا نسبت به این پرونده خبرساز شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزنو، عزیزبک آمانوف بازیکن ازبکستانی که زمستان گذشته به استقلال پیوسته بود، نه در زمان فرهاد مجیدی و نه در لیگ امسال و تحت هدایت ریکاردو ساپینتو چندان به کار گرفته نشد تا اینکه این بازیکن پس از دیدار برابر مس کرمان، قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کرد.

پس از این اتفاق، آمانوف راهی ترکیه شد و پس از حضور در چند دیدار دوستانه نسف قرشی، توانست نظر مساعد سرمربی تیم را به دست آورده و قراردادش را نیز به امضا برساند. نسف قرشی که در لیگ قهرمانان آسیا نیز حضور داشت، برای دریافت ITC آمانوف به باشگاه استقلال نامه زد که این موضوع از سوی آبی‌ها رد شد.

مدیران استقلال نیز با صدور اطلاعیه ای در کانال رسمی خود، از پیگیری حقوق خود بابت فسخ بدون اجازه آمانوف خبر دادند. اما اکنون خبر رسیده که آبی ها در پرونده فسخ قرارداد بازیکن ازبکی شکست خورده و او مشکلی برای همراهی تیمش ندارد.

آنگونه که رسانه اسپورت ازبکستان نوشته است، پس از خودداری استقلال از صدور مجوز بازی آمانوف، باشگاه نسف قرشی نیز با ارسال نامه ای به فیفا، اعلام کرد که عزیزبک آمانوف دلایل کافی برای فسخ قرارداد با استقلال را دارد. فیفا این پرونده را بررسی کرد و چند روز پیش با درخواست نسف قرشی موافقت کرد و به این باشگاه اجازه داد تا مراحل ثبت قرارداد آمانوف در لیگ ازبکستان را تکمیل کند.

باشگاه نسف قرشی نیز نام آمانوف را از طریق پلتفرم آنلاین MyLeague به ثبت رساند اما برای تکمیل این روند، انتظار می رفت که باشگاه استقلال گواهی نقل و انتقالات بین المللی یا همان ITC این بازیکن را ارائه دهد که این اتفاق رخ نداد.

رسانه اسپورت در پایان خبر خود نوشته است که استقلال ۱۰ روز فرصت دارد تا نسبت به رأی صادره از سوی فیفا اعتراض کند که البته چند روزی نیز از آن گذشته است.

باشگاه استقلال هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است ولی به نظر می‌رسد این ادعا چندان صحت نداشته باشد، چرا که ابتدا ITC آمانوف برای نسف قرشی صادر خواهد شد و سپس فیفا به دعوای حقوقی طرفین رسیدگی خواهد کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.