استان ‌های شمالی مقصد اصلی مسافران نوروزی

رییس سازمان راهداری کشور از رشد ۱۸۲ درصدی جابجایی مسافر در کشور خبر داد و گفت: آمار کلی سفر به نسبت دو سال گذشته با کاهش ۲۴ درصدی مواجه شده که در عین حال بیشترین میزان سفر به استان‌های‌ شمالی بوده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، داریوش امانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تردد در جاده‌های کشور به نسبت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: بر اساس آمار از ۲۰ اسفند سال ۹۹ تا دوم فروردین‌ماه یک‌میلیون و ۷۳۰ هزار تردد در جاده‌های کشور انجام شده که به نسبت سال گذشته ۵۲ درصد افزایش و در مقایسه با سال ۹۸، ۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی در سطح کشور گفت: تاکنون ۵۱۵ هزار خودرو وارد گیلان شده است، لذا با توجه به شکننده بودن شرایط کرونایی این استان و کشور از تمامی مسافران درخواست دارم به رعایت پروتکل بهداشتی اهتمام کامل ورزند.

رییس سازمان راهداری کشور با اشاره به اینکه مسافرت با وسایل حمل‌ونقل عمومی در کشور با افزایش مواجه شده است، بیان کرد: مسافرت با وسایل حمل‌ونقل عمومی همواره مورد استقبال مردم واقع‌شده و از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی در سطح کشور جابه‌جاشده‌اند که ۶۹ هزار نفر مربوط به گیلان بوده است.

امانی از رشد ۱۸۲ درصدی جابجایی مسافر در کشور خبر داد و افزود: اگرچه میزان سفرهای ناوگان عمومی در سطح کشور افزایش مواجه شده ولی آمار کلی سفر به نسبت دو سال گذشته با کاهش ۲۴ درصدی روبه‌رو شده است ولی بیشترین میزان سفر به استان‌های‌ شمالی بوده است.

وی با هشدار به مردم در خصوص عواقب کرونایی سفر به گیلان در این شرایط حساس گفت: مسؤولان بهداشتی کشور همواره از درخواست عدم سفر به گیلان و استان‌های شمالی را داشته ولی بااین‌حال سفر از طریق حمل‌ونقل عمومی به گیلان با افزایش ۲۶۹ درصدی و به نسبت سال ۹۸ با کاهش ۶ درصدی مواجه بوده‌ است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با ابراز خرسندی از جابجایی ۵۰۰ میلیون تنی کالا در سطح کشور تصریح کرد: کشور به لحاظ تأمین تجهیزات و قطعات برای حمل‌ونقل عمومی با دلیل کرونا و تحریم و مشکلات اقتصادی به‌سختی مواجه بوده ولی با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون تن کالا در سطح کشور جابجا شده که در مقایسه با دو سال گذشته بیش از ۷ درصد افزایش داشته است.

امانی ارائه خدمات مناسب به مسافران را یکی از اولویت‌های اصلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دانست و بیان کرد: در ایام نوروز ۱۲ هزار راهدار در قالب ۸۵۰ راهدارخانه و ۹ هزار دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین به مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌دهند، همچنین سال گذشته نیز بیش از ۷۰ درصد این مسیرها با همکاری پلیس شناسایی و برطرف شده و ۳۰ درصد باقیمانده نیز در سه ماه نخست امسال انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.