رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

اعتراضات به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ادامه دارد | همان پنج درصد را به ما بدهید!

یک بازنشسته‌ی کارگری در واکنش به اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: قانون را اجرا کنید.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، مروتی (بازنشسته‌ی کارگری) در واکنش به اظهارات روز گذشته‌ی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: می‌خواهند با کوچک‌سازی مساله، عدم اجرای قانون را لاپوشانی کنند؛ حق و حقوق قانونی بازنشستگان کارگری باید به رسمیت شناخته شود، حالا هرچقدر هم این حقوق دامنه‌ی شمول محدودی داشته باشد یا تاثیرش ناچیز باشد.

روز گذشته، میرهاشم موسوی در مورد باقیمانده‌ی متناسب‌سازی بازنشستگان کارگری گفت: یکی از دغدغه های ما، معیشت بازنشستگان است، ۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل بگیر هستند. افزایش ۵۷ درصدی و ۳۸ درصدی برای دو گروه درآمدی ما یک افزایش بی سابقه در سال جاری بوده و ما به قانون عمل کردیم. متناسب سازی ۲۵ درصد حقوق بازنشستگان در سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ رقم خورده و آن ۲۵ درصد باقی مانده برای سایر سطوح است که ۹۰۰ هزار نفر هستند و در کل حقوقشان ۵ درصد اثر دارد.

مروتی می‌گوید: چرا این پنج درصد را بیش از ده ماه معطل گذاشتید؛ شما که اول سال گفتید منابع دارید، چرا اجرای آن اینهمه تاخیر داشت؟

این بازنشسته افزود: بایستی قانون را اجرا کنند و قانون می‌گوید باقیمانده متناسب‌سازی از ابتدای سال لازم‌الاجراست؛ لذا باید معوقات آن به بازنشستگان پرداخت شود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.