اعلام تاریخ استماع پرونده شکایت توییتر

دادگاه کیفری ایالت دلاور آمریکا اعلام کرده که ۲۸ تیر اولین جلسه استماع پرونده شکایت توییتر از ایلان ماسک را بررسی می‌کند. این استماع برای دریافت استدلال‌های طرفین به منظور برگزاری دادگاهی است که توییتر می‌خواهد در ماه سپتامبر برگزار شود. با این حال، تیم ایلان ماسک درخواست کرده که این دادگاه زودتر از فوریه ۲۰۲۳ برگزار نشود.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، «کتلین مک‌کورمیک» از دادگاه کیفری دلاور ۲۸ تیر ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی ادعاهای طرفین را خواهد شنید تا درباره دادگاه توییتر علیه ایلان ماسک اظهارنظر کند. این شرکت می‌خواهد ثروتمندترین فرد جهان را به انجام تعهداتش در توافقی که برای خرید توییتر داشته، برگرداند.

از سوی دیگر، به گزارش بلومبرگ، تیم حقوقی ایلان ماسک اعلام کرده که این شبکه اجتماعی با سرعتی غیرمعمول در حال پیش بردن این شکایت است و با توجه به بزرگی این پرونده، درخواست شده که دادگاه آن تا تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۲۳ (۲۳ بهمن) برگزار نشود.

توییتر اصرار دارد که این دادگاه حداکثر تا اواسط ماه سپتامبر برگزار شود، چون تاریخ انقضای قرارداد آن‌ها با آقای ماسک ۲۴ اکتبر (۲ آبان) است. مدیرعامل تسلا چندی پیش اعلام کرد که پیشنهاد خرید این شرکت را پس می‌گیرد. با این حال، فسخ قرارداد از سمت او می‌تواند غرامتی یک میلیارد دلاری را به همراه داشته باشد.

ماسک می‌گوید دلیل اصلی او برای کنار کشیدن از این توافق این بوده که توییتر اطلاعات کافی و درستی درباره اکانت‌های جعلی یا اسپم ارائه نکرده است. تیم حقوقی او اخیرا دوباره در یادداشتی اعلام کرد که بحث اکانت‌های جعلی یا اسپم در تعیین ارزش توییتر اهمیت زیادی دارد. آن‌ها مدعی هستند که به همین خاطر پرونده به زمان بیشتری نیاز دارد تا به تحلیل و بررسی عمیق داده‌ها بپردازد.

حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم قاضی مک‌کورمیک در تاریخ ۱۹ ژوئیه در این باره چه نظری خواهد داد و تاریخ دادگاه این پرونده را برای چه زمانی تعیین خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.