رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

افشاگری بی سابقه درباره حذف استقلال از آسیا | مقصر اصلی شناخته شد

استقلال به عنوان قهرمان فصل بیست و یکم لیگ برتر نتوانست مجوز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

به گزارش اینتیتر به نقل از اعتماد، حذف استقلال برای دومین سال پیاپی شوک بزرگی به فوتبال باشگاهی ایران وارد کرد. عمده دلیلی که برای عدم صدور مجوز حرفه‌ای آبی‌ها عنوان شد، پرداخت نکردن مطالبات استراماچونی، سرمربی پیشین این تیم بود. پیشکسوتان و هواداران استقلال در این راه دولت، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و مدیریت باشگاه را مقصر دانستند.

در همین راستا خبرنگار روزنامه اعتماد به اسناد کامل پروسه صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه استقلال دست پیدا کرده است که نشان می‌دهد آبی‌ها علاوه بر پرداخت نکردن بدهی استرا، مشکلات دیگری هم داشتند. در واقع این اسناد نشان می‌دهد ساختار داخلی این باشگاه چقدر به هم ریخته است. (تصاویر این اسناد به همراه متن این گزارش در سایت اعتمادآنلاین قابل دسترسی است)

قبل از پرداختن به پرونده استقلال ذکر این نکته ضروری است که معیارها در فرآیند صدور مجوز حرفه‌ای به سه سطح A و B و C تقسیم‌بندی می‌شوند. باشگاه‌ها در صورتی که یک مورد از معیارهای سطح A را رعایت نکنند، در اخذ مجوز حرفه‌ای ناکام می‌مانند و در صورت رعایت نکردن معیارهای سطح B، مجوز حرفه‌ای را با پرداخت جریمه دریافت خواهند کرد. در نهایت معیارهای سطح C هم در جریمه شدن یا گرفتن مجوز حرفه‌ای تاثیری ندارند، اما معیارهای C به مرور به معیارهای اصلی‌تر تبدیل می‌شوند.

ناکامی در چندین معیار الزام سطح A

باشگاه استقلال در مسیر گرفتن مجوز حرفه‌ای و از ۳۵ مورد سطح A، در ۲۱ مورد قبول، در ۴ مورد با نقص مدرک و در چندین مورد رد شد که در ادامه به موارد رد شده و ناقص به صورت جزیی اشاره می‌شود.

بخش معیار خلاصه ارزیابی

زیرساخت‌های موجود در بحش جوانان؛ ناقص. در توضیحات این بخش آمده باشگاه صرفا یک جدول ارایه داده اما تعداد زمین چمن، زیرساخت‌ها و تجهیزات تمرینی ذکر نشده است.

منابع مالی، بودجه موجود، مشارکت متقاضی مجوز، بازیکنان؛ ناقص. در توضیحات این بخش آمده که این موارد در برنامه باشگاه گنجانده نشده است.

حمایت‌های پزشکی، چکاپ‌های پزشکی شامل پیشگیری، تشخیص، درمان، توانبخشی، بازیابی کامل و سایر خدمات مرتبط؛ ناقص. در توضیحات این بخش آمده همان توضیحاتی که در حمایت‌های پزشکی مندرج در آیین‌نامه صدور مجوز باشگاهی ذکر شده آورده شده و خود باشگاه توضیحی در این زمینه ارایه نداده است.

بخش معیار استادیوم

از آنجایی که باشگاه استقلال مالک استادیوم نیست، نیاز بود در این بخش ورزشگاهی را به عنوان میزبان معرفی کند. مدیران استقلال باشگاه فولادشهر اصفهان را به عنوان باشگاه معرفی کردند، اما الزامات AFC در این بخش رعایت نشد.

در نخستین بخش آمده اگر باشگاه مالک نیست، اجاره‌نامه، قرارداد مکتوب بارگذاری شده؟ قراردادی که از لحاظ تاریخی ‌باید همزمان با فصل صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه باشد؛ رد.در توضیحات این بخش آمده قرارداد باید با مالک استادیوم منعقد می‌شد، اما در عوض با باشگاه فولادشهر قرارداد امضا شده بوده.

در بخش دوم آمده آیا استادیوم در همان شهر باشگاه واقع شده؟ (اگر نه ‌باید یک دلیل منطقی ارایه شود)؛ رد. در توضیحات این بخش آمده استادیوم در شهر باشگاه نیست و دلیل منطقی هم برای معرفی یک باشگاه خارج از محل باشگاه ارایه نشده است!

استقلال در مورد معرفی استادیوم علاوه بر دو مورد بالا در بسیاری موارد دیگر هم رد شده که در ادامه آمده است:

آیا زمین بازی مجهز به سیستم زهکشی است که بر اثر آبگرفتگی غیرقابل استفاده نشود؟ رد.

آیا در امتداد تاچ لاین یا پشت تابلوهای تبلیغاتی پشت دروازه منطقه گرم کردن برای ذخیره‌ها وجود دارد؟ رد.

آیا دروازه یدکی در صورت لزوم به راحتی قابل نصب در داخل استادیوم است؟ رد.

آیا یک سیستم منبع تغذیه پشتیبان مستقل وجود دارد که بتواند مقادیر شدت نور معادل کامل را به صورت آنی و بدون وقفه ارایه دهد؟رد.

آیا استادیوم دارای ساعتی است که زمان بازی را حین مسابقه نشان بدهد؟ رد.

آیا استادیوم دارای حداقل ۴ رختکن است؟ هر رختکن ‌باید دارای حداقل امکانات زیر باشد: چهار دوش و چهار سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن برای حداقل ۳۰ نفر همراه با ۳۰ صندلی، یک میز ماساژ، یک وایت بورد با مارکر و پاک‌کن و یک یخچال؛ رد.

استادیوم ‌باید دارای امکانات زیر باشد: اتاقی برای هیات ‌ای‌اف‌سی، اتاقی برای شرکای تجاری ‌ای‌اف‌سی، اتاقی برای توپ جمع‌کن‌ها و حاملان پرچم و یک اتاق جلسه ۴۰ مترمربعی؛ رد.

آیا استادیوم دارای حداقل دو انباری امن است؟ به مساحت ۱۰ متر و نزدیک به زمین؛ رد.

آیا همه گذرگاه‌ها و راه‌پله‌های عمومی در محوطه تماشاچی، همان‌طور که همه دروازه‌ها از محل تماشاچیان به محل تماشاچیان به محوطه بازی منتهی می‌شوند و همه درهای خروجی و دروازه‌هایی که به خارج از استادیوم منتهی می‌شوند با رنگ روشن رنگ‌آمیزی شده‌اند؛ رد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
15 نظر
 1. رضا می گوید

  چقدر آخه باشگاه بی در و پیکر و در حد محلات.

  1. قرمزقرمز آبی سوراخ کن می گوید

   کیسه بهتر است یا لیف…. اسمشو عوض کنن… لیاقت اسم کیسه رو هم ندارن

  2. آبی می گوید

   این دلایل دیگه نخ نما شده، داستان مالکیت مشترک هست که کنفدراسیون فوتبال آسیا مالکیت مشترک را خلاف اصول فوتبال سالم و رقابتی می داند و دوستان وزارت ورزش و فدراسیون استقلال را قربانی حضور پیروزی کردند. این داستان های بدهی و ساختار در پیروزی هم بدتر از استقلال وجود دارد اما یک تیم سوگلی هست و دیگری بی دفاع…. مخلص کلام.

 2. مهریام می گوید

  همش دروغه
  چرا پس طلب استرا بعد زمان مقرر پرداخت شد
  چون گند مدیریتی خودشون میومد بالا
  قصه اش طولانی است آقای خبر

 3. Sh می گوید

  اگه تا ج نداره پس پیروزی هم باید نداشته باشد.
  پس یکی رو حذف کردن که دیگری با ورزشگاه آزادی شروع کنه.
  بنازم به عدالت و پیشکسوت ای بی لیاقت استقلال

 4. افتخار ایران می گوید

  این دلایل دیگه نخ نما شده، داستان مالکیت مشترک هست که کنفدراسیون فوتبال آسیا مالکیت مشترک را خلاف اصول فوتبال سالم و رقابتی می داند و دوستان وزارت ورزش و فدراسیون استقلال را قربانی حضور پیروزی کردند. این داستان های بدهی و ساختار در پیروزی هم بدتر از استقلال وجود دارد اما یک تیم سوگلی هست و دیگری بی دفاع…. مخلص کلام.

 5. کیسه پاره کن می گوید

  چقدر این کیسه کشا کج فهم هستند فتل پول استرا را به یغما برد و چندین بار نداد دیگه چقدر فرصت داده شود آخرش میشه همین تازه بر ود تو آسیا ۶گل از العین بخوره آبروی همه را ببرد همان بهتر حذف شد وفتل هم به نوایی رسید تازه شنیده می‌شود فتل دوباره برمی گردد

  1. حمیدرضا می گوید

   همان سال که استقلال ۶گل خورده بود اما پیروزی هم با آن‌همه حمایت‌های بیشتر فدراسیون سرخ و وزارت ورزش سرخ درمجموعه رفت و برگشت ۶گل از الهلال خورده بود لااقل استقلال رفت رو برده بود
   الغراضه‌قطر هم ۵تایی تون کرده بود
   اما شما مثل کبک سرتون زیر برف هست

 6. ناشناس می گوید

  اول مگه شرایط پیروزی مثل استقلال نی دوم ورزشگاه ازادی مال خود استقلال چرا باید پیروزی بازی کنه داخلش

  1. دخترک استقلالی می گوید

   لنگ پاره پاره چقدر شماها رو دارین سنگ پاقزوینم رد کردین
   ما بودیم شما کجا بودین از بودن ما شماها افتخار پوشالی کسب کردین حیف وزارت و دولت کلا لنگین این افتخارات پوشالی ب شماها بیشتر میاد همه دیگ می‌دونن و دستتون رو شده دوزار بده آش ب همین خیال باش ک بتونید ستاره دوم رو کسب کنید با وجود کلی بازیکن درجه یک اروپایی آخرم نمیشد چ برسه ب دومی یا سومی

 7. هشت پولیس آبی می گوید

  ورز شگاه آزادی مال استقلال است ثانیا پیروزی یکی از چک لیست های بالا ندارد چطور انتخاب شده ثانیا امسال کل بودجه استقلال به لنگ دادند که در آسیا به درخشد واین همه ظلم در حق استقلال کار کیه

 8. فرهاد می گوید

  وقتی به جای پرسپولیس می گید پیروزی اون وقت احساس غرور بهمون دست می ده که چقدر سوزش داره این سرورتون دوما پول استراماچونی رو دو بار گرفتی جای دیگه حیف و میلش کردی تازه طلب کار هم هستی پرسپولیس بیرو رو فروخت باهاش پول کالدرون رو داد شما ا ز وزارت ورزش دوبار پول استرا رو گرفتی

 9. رضا ss می گوید

  چقدر مزخرف می‌بافند اخه تو لنگی که این اراجیف رو میفرستی مرع پخته هم بهت میخنده مغز فندقی لنگی جمع کن این تفکرات مغز پوکی رو

 10. پسرآبی می گوید

  واقعا لونگ چقدر حال بهم زنه بااین کارهای یایا بیشتر حالم ازشون بهم خورد همجوره نچسبند

 11. خسروتاجی می گوید

  لنگیایی که چنین حرفامضخرفی میزنن واقعاحقیروپست هستن آخه لنگ هیچکدوم ازشرایطونداره ضمناآزادی مال استقلاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.