رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

افشای قرارداد شیخ دیاباته | ۲۲ میلیارد تومان برای آقای مصدوم!

بررسی قرارداد مهاجم اهل مالی فصل گذشته پرسپولیس نشان می‌دهد این بازیکن با وجود مصدومیت‌های فراوان، ۲۲ میلیارد تومان برای این باشگاه هزینه در بر داشته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، باشگاه پرسپولیس در تابستان سال ۱۴۰۱، برای تقویت خط حمله خود با شیخ دیاباته وارد مذاکره شد و در نهایت در شهریور سال گذشته با این بازیکن اهل مالی قرارداد همکاری به امضا رساند. دیاباته که پیش از این هم در استقلال بازی کرده و سوابق متعدد مصدومیت از خود به جا گذاشته بود، بعد از گذراندن تست‌های پزشکی قرارداد رسمی خود را به امضا رساند اما در طول لیگ بیست‌ودوم بارهار و بارها به خاطر مصدومیت دیدارهای پرسپولیس را از دست داد.

دیاباته از زمان صدور ITC از هفته پنجم می‌توانست به میدان برود و از مجموع ۲۶ بازی لیگ که می‌توانست برای پرسپولیس بازی کند، فقط در ۹ دیدار به میدان رفت که مجموع دقایق بازی او ۳۶۴ دقیقه است. این مهاجم ۸ دیدار تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داد و در ۵ دیدار هم به دلیل عدم آمادگی در لیست ۱۸ نفره تیمش قرار نگرفت. او در ۴ بازی هم از روی نیمکت نظارگر بازی‌های پرسپولیس بود. دیاباته در مجموع دقایق بازی خود برای پرسپولیس، ۳ بار توانست گل‌زنی کند و در هیچ یک از بازی‌ها موفق به ارسال پاس گل نشده است. نکته جالب در این میان این است که او تمام ۳۶۴ دقیقه را در لیگ برای پرسپولیس بازی کرده و در هیچ یک از بازی‌های جام حذفی برای پرسپولیس به میدان نرفته است.

پرداخت حق ایجنت دیاباته از جیب پرسپولیس!

بر همین اساس، مبلغ قرارداد دیاباته برای فصل ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲، ۳۷۵ هزار دلار تعیین شده که به این مبلغ آپشن‌های جالبی هم اضافه شده است. او به ازای حضور در هر بازی، ۱۰۰۰ دلار به عنوان پاداش دریافت کرده که با احتساب ۹ دیداری که به میدان رفته است، ۹ هزار دلار به قراردادش اضافه شده است. در کنار این آپشن جالب، ۲۰ هزار دلار بابت قهرمانی لیگ و ۵ هزار دلار بابت قهرمانی جام حذفی به قرارداد دیاباته اضافه شده است. نکته جالب در این میان این است که باشگاه پرسپولیس در یکی از بندهای این قرارداد پذیرفته معادل ۱۰ درصد از قرارداد یعنی ۳۷ هزار و ۵۰۰ دلار بابت حق ایجنت این بازیکن را هم به او بدهد تا به واسطه انعقاد قرارداد پرداخت شود.

با توجه به این مبالغ، پریسپولیس بابت ۳۶۴ دقیقه بازی او و سه گلی که به ثمر رسانده، ۴۰۹ هزار دلار (حدود ۲۰ میلیارد تومان) به او پرداخت کرده است و اگر حق ایجنت او را هم به این عدد اضافه کنیم، باید گفت دیاباته برای پرسپولیس ۴۴۶ هزار و ۵۰۰ دلار (حدود ۲۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) برای پرسپولیس هزینه در بر داشته است.

پیش از این جزییات قرارداد لئاندرو پریرا هم از طریق ایسنا منتشر شده بود که حکایت از یک قرارداد بد با یک بازیکن نه چندان باکیفیت داشت تا پرسپولیس با وجود نتایج درخشان در سال گذشته، در زمینه عقد قراردادهای خارجی عملکرد ضعیفی را از خود به جای بگذارد.

با احتساب پرداخت ۴۲۸ هزار دلار (۳۶۰ هزار دلار قرارداد پایه، ۱۸ هزار دلار پاداش قهرمانی لیگ و حذفی، ۵۰ هزار دلار بابت فسخ قرارداد سال دوم) که به لئاندرو پریرا پرداخت شده است، پرسپولیس عملا به این دو بازیکن خارجی کم کیفیت و ضعیف ۸۷۴ هزار دلار معادل ۴۳ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان پرداخت کرده است که رقم سرسام آور و هنگفتی برای چنین بازیکن نیمکت‌نشین و ناکارآمدی است!

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.