ایران و روسیه وارد عمیق‌ترین مناسبات راهبردی شدند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امضای قرارداد همکاری بین دو کشور بزرگ تولید کننده انرژی، باعث می شود که تهران- مسکو ابتکار عمل در این حوزه را به دست گیرند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا،‌ محمود عباس زاده مشکینی در مورد امضای تفاهم نامه نفت و گاز ایران و روسیه گفت:ایران و روسیه دو قطب مهم در تولید انرژی نفت و گاز هستند که همه کشورها نیازمند و وابسته به این بخش هستند مسلما امضای قرارداد در این بخش می‌تواند در تحولات منطقه تاثیر گذار باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت:اگر پیمان استراتژیک در حوزه نفت و گاز ایران با روسیه عملیاتی شود دو کشور می‌توانند در تعیین قیمت و اعمال مدیریت بر بازار نفت جهان بالاترین نقش را داشته باشند و این موضوع به نفع دو کشور است در همین راستا هم قراردادهای خوبی با روسیه منعقد شده است.

نماینده مردم مشکین شهر اضافه کرد: کشورهای غربی نیازمند انرژی ایران و روسیه هستند امضای همکاری بین دو کشور بزرگ تولید کننده انرژی، باعث می شود که تهران- مسکو ابتکار عمل این حوزه را به دست گیرند.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد:بخش قابل توجه ای از انرژی جهان از طریق روسیه و ایران تولید می شود و غرب هم به شدت وابسته این حوزه است طبیعتا تحریم بخش انرژی به نفع کشورهای اروپایی نیست و منافع آنها را تهدید می کند.

وی افزود: البته تحریمهای آمریکا علیه ایران خللی در امضای تفاهم‌نامه و انعقاد قراردادهای ایران و روسیه ایجاد نمی‌کند، زیرا مناسبات دو کشور در حوزه راهبردی تعریف شده و هر دو کشور خواهان همکاری در این حوزه هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: به دلیل تحولات نظام بین‌المللی تهران و مسکو وارد عمیق‌ترین مناسبات راهبردی شده‌اند که این مناسبات علاوه بر همکاری های سیاسی و امنیتی ابعاد اقتصادی دو کشور را در برمی‌گیرد و چشم انداز مثبتی برای منافع دو کشور دارد.

نماینده مردم مشکین شهر اضافه کرد: امضای تفاهم نامه حوزه نفت و گاز با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد دلاری تحول بزرگی در صنعت نفت ایران محسوب می‌شود و می‌تواند دستاوردهای مثبتی در حوزه صنعت و شکوفایی اقتصاد کشور به دنبال داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.