با جام به ایران برمی‌گردیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان در حال حاضر انگیزه و روحیه خوبی دارند و من خیلی دلم روشن است که این بار با جام به ایران بازمی‌گردیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، یحیی گل‌محمدی دوشنبه شب در خصوص سفر تیم فوتبال پرسپولیس به قطر، اظهار داشت: طبق برنامه‌ای که داشتیم قرار بود بعد از دیدار با ذوب آهن به دوحه سفر کنیم. ما با پروازی اختصاصی به قطر آمدیم و سفری راحت داشتیم. بدون مشکل به هتل رفتیم و در بدو ورود تست کرونا دادیم که خوشبختانه جواب آن صبح امروز آمد و هیچ مشکلی از این بابت وجود نداشت. اولین تمرینمان را امروز انجام دادیم که به صورت ریکاوری بود و از فردا تمرین‌های اصلی تیم را شروع خواهیم کرد.

وی در خصوص شرایط میزبانی قطر، تصریح کرد: شرایط در اینجا بسیار خوب است و جا دارد از فدراسیون فوتبال قطر تشکر کنیم. برگزاری مسابقات در این شرایط واقعا کار سختی است و قطری‌ها با توجه به امکاناتی که دارند به خوبی توانسته‌اند رقابت‌های لیگ قهرمانان را برگزار کنند. شاید اگر آن‌ها نبودند هیچ کشوری حاضر به انجام این کار نبود و این مسابقات معلق می‌ماند. قطری‌ها با این کار فوتبال را در آسیا زنده نگه داشتند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، ادامه داد: از برگزار کنندگان لیگ خودمان هم باید تشکر کنیم. سال گذشته خیلی‌ها به دنبال تعطیلی لیگ بودند و برای این کار دست به هر کاری زدند. حرف ما در سال گذشته نیز این بود که اگر لیگ تعطیل شود سال آینده را چه کنیم؟ در هر صورت از برگزاری لیگ خوشحال هستیم و از سویی دیگر به شعار در خانه ماندن کمک کردیم چرا که مردم با دیدن فوتبال‌ها به در خانه ماندن ترغیب می‌شوند.

گل‌محمدی درباره دو دیدار لغو شده پرسپولیس در لیگ برتر، گفت: ما انتظار داشتیم تا این دو بازی را برگزار کنیم تا در شرایط مسابقه بمانیم اما با توجه به شرایط کرونایی تصمیم گرفتیم تا ریسک نکرده و دیدار با نساجی را به میدان نرویم و از همین رو به سازمان لیگ درخواست دادیم تا این دیدار را لغو کنند. در خصوص دیدار دوم هنوز هم دلیل برگزار نشدن بازی را نمی‌دانم. واقعا جای تاسف دارد چرا که اطلاعات غلط به فدراسیون داده و همین موضوع باعث لغو بازی شد. ما حدود ۲۰ روز از شرایط بازی دور بودیم در صورتی که تیم حریف در این چند روز کاملا در شرایط مسابقه قرار دارد.

وی در مورد حمایت مسئولان از تیم پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: این حمایت‌ها نباید فقط در نزدیکی فینال اتفاق بیافتد. همه دیدند که تیم ما بعد از صعود به فینال بهم ریخت و دو بازیکن اصلی ما از تیم جدا شدند که اگر مدیریت درستی می‌شد آن ها نیز الان در کنار ما بودند. هر تیم دیگری جای ما بود تا الان از هم می‌پاشید اما ما با انگیزه و تلاش به کار خود ادامه دادیم. اما خداراشکر با آمدن مدیرعامل جدید تیم ما به آرامش رسید و تمام مطالبات سال گذشته نیز پرداخت شد و از امسال هم ۱۰ درصد به اعضای تیم داده شد. بازیکنان در حال حاضر انگیزه و روحیه خوبی دارند و من این را در چهره‌های بازیکنان حس می‌کنم. امیدوارم در نهایت بتوانیم عملکرد خوبی در فینال داشته باشیم و دل مردم را شاد کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد تیم اولسان هیوندای، گفت: این تیم سرعت خوبی در حمله و نظم عالی در دفاع دارد و در خط حمله بازیکنان تاثیرگذاری دارد. آن‌ها از بقیه تیم‌های شرق آسیا بهتر بودند و روحیه بسیار جنگنده‌ای داشتند. اما بازی فینال تک بازی است. ما قبل از صعود به فینال فکر نمی‌کردیم که در دیدار نهایی ۴۰ درصد تیم‌مان را در اختیار نداشته باشیم اما بازیکنان جایگزین روحیه بسیار خوبی دارند و امیدوارم با دعای خیر مردم و انرژی مثبت یک بازی خوب ارائه دهیم. شک نکنید که ما با انگیزه بسیار بالا وارد فینال شده و امیدوارم در آخر هم قهرمان شویم.

وی در خصوص بازیکنان تاثیرگذار تیم اولسان اضافه کرد: اولسان در شوت‌زنی خیلی خوب است. این‌سونگ بازیکن تاثیرگذار این تیم است. جونیور دیگر بازیکن اولسان خیلی خطرناک و کامل است. این تیم خیلی به این بازیکن وابسته است اما حریف نقطه ضعف‌هایی دارد که می‌توانیم روی آنها کار کنیم و اگر بازیکنان خوب عمل کنند می‌توانیم توپ گیری‌های خوبی از آنها داشته باشیم. همه چیز به شرایط روحی و روانی بازیکنان بستگی دارد تا بتوانند در روز فینال خوب عمل کنند. آن چیزی که من از بازیکنان در تمرینات دیدم بازیکنان از نظر انگیزشی خیلی بالاتر هستند. من خیلی دلم روشن است که این بار با جام به ایران بازگردیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: اولسان تعویض‌های زیادی انجام داده و نشان داده که تیم اول و دومش تفاوت چندانی با هم ندارد. آنها ۶ روز زمان دارند تا ریکاوری کنند و به شرایط خوبی بازگردند. امکانات حریف هم حرفه‌ای است. نباید دلمان را به این موضوع خوش کنیم که حریف ۸ بازی کرده و خسته است چرا که اینگونه نیست. خیلی مسائل البته می‌تواند مانند بحث غیرت و انگیزه تاثیر بگذارد اما امیدوارم بتوانیم در نهایت نتیجه خوبی بگیریم‌.

گل‌محمدی در ادامه صحبت‌هایش در مورد ترکیب پرسپولیس در غیاب وحید امیری و احسان پهلوان گفت: ما برای محرومان آنچنان هم جایگزین نداریم. ترکیب ما هم برای هواداران و حریف چندان ناشناخته نبوده و قابل پیش بینی است. باید از غیرت ایرانی استفاده زیادی کنیم تا روز خوبی را رقم بزنیم.

وی گفت: از هواداران حس خوبی گرفتیم. در تمرین امروز که ریکاوری بود حس خوبی گرفتیم و انگیزه بازیکنان فوق‌العاده بود. بازیکنان را به زور از زمین خارج کردیم. امیدوارم با تمام کمبودهایی که وجود دارد سربلند بیرون بیاییم و از تمام انرژی‌های مثبتی که از هواداران گرفتیم کمک بگیریم. سرشار از انگیزه هستیم و امیدوارم که بتوانیم خوب نتیجه بگیریم و در نهایت هم پیروز شویم. احتیاج به دعای همه هواداران و مردم ایران داریم. به هواداران این اطمینان را می‌دهم که با تمام وجود در فینال به میدان برویم و با جام بازگردیم. از آنها می‌خواهم که دعا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.