عزم جدی اپل برای حذف ناچ

کد خبر : ۹۱۵۱۵
عزم جدی اپل برای حذف ناچ

رسانه خبری اینتیتر | اپل به تحقیق درباره سنسورهای نوری با قابلیت عبور نور از نمایشگر ادامه می‌دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، بریدگی یا ناچ نمایشگر که اولین بار با آیفون X معرفی شد، تقریباً تاکنون دست نخورده باقی مانده و اغراق نیست اگر بگوییم یکی از بزرگترین‌ها در دنیای موبایل به شمار می‌رود. برخی از سازندگان موبایل مثل سامسونگ به سمت استفاده از حفره رفته‌اند اما اپل همچنان از بریدگی استفاده می‌کند که طرفداران و مخالفان خود را دارد.

اپل پیشتر پتنت دیگری برای حذف بریدگی نمایشگر آیفون ثبت کرده بود و حالا با ثبت این پتنت نشان داد که به طور جدی به کوچک کردن یا حذف این ضایعه فکر می‌کند.

اپل در پتنت خود به سیستمی اشاره می‌کند که قادر به کوچک کردن ناچ آیفون بدون کاهش توانمندی‌های سیستم فیس آیدی است. اپل می‌خواهد نوعی سنسور تشخیص نور را زیر نمایشگر آیفون قرار دهد و از آن به عنوان فیس آیدی و تاچ آیدی استفاده کند.

اپل در دو مثال نحوه بکارگیری این فناوری را توصیف کرده است. در مثال اول، سنسور تعبیه شده در پشت نمایشگر قادر به نقشه‌برداری از شیء لمس کننده (بخوانید انگشت) است و به بازگشت تاچ آیدی اشاره می‌کند. در این مثال به استفاده از سنسور نور محیط برای انجام عملیات اشاره شده است.

در مثال دوم، از مجموعه‌ای از دیودهای نوری (فوتودیود) یا سلول‌های خورشیدی برای کنار هم قرار دادن پیکسل‌های تصویر استفاده خواهد شد. سپس سیستم از سیگنال‌های الکتریکی ارسال شده توسط فوتودیودها برای تشخیص شدت و رنگ استفاده خواهد کرد. این مثال به فیس آیدی یا همان سیستم تشخیص چهره آیفون اشاره کرده و به احتمال عرضه آیفون با دوربین سلفی زیر نمایشگر در آینده قوت می‌بخشد.
نظرات بینندگان