رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

بی ام و از شاسی بلند کوپه جدید iX2 رونمایی کرد

بر اساس جدیدترین اخبار خودرو، بی ام و اخیراً از محصول الکتریکی کاملاً جدید خود با نام iX2 رونمایی کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرتاک نیوز، بر اساس جدیدترین اخبار خودرو، بی ام و اخیراً از محصول الکتریکی کاملاً جدید خود با نام iX2 رونمایی کرد. این محصول، یک شاسی بلند کوپه اسپرت تمام الکتریکی است که ترکیبی از توان زیاد و بازدهی بالا را به رانندگان ارائه می کند.

این کراس اوور کوپه جدید مونیخی ها برای تامین قوای محرکه خود دو موتور الکتریکی را به کار می گیرد که قادر به تولید قدرت ۳۱۳ اسب بخار و گشتاور ۴۹۳ نیوتن متر هستند. نیرو این پیشرانه برقی به هر چهار چرخ منتقل می شود و این خودرو بی ام و با بهره گیری از آن می تواند ظرف ۵.۶ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. ضمن این که سقف سرعت آن ۱۷۸ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

جهت تامین انرژی آی ایکس ۲ یک باتری ۶۴.۸ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده است که با اتکا بر آن امکان پیمایش مسافت ۴۱۶ تا ۴۵۰ کیلومتر وجود خواهد داشت؛ پیشرفتی جزیی نسبت به هم خانواده آن iX1 که شعاع حرکتی حداکثر ۴۳۷ کیلومتری داشت. این باتری با شارژر معمولی آنبرد AC طی حدود ۶ و نیم ساعت به صورت کامل شارژ می شود، ولی همچنین امکان شارژ آن با شارژر ۲۲ کیلوواتی AC در کمتر از ۴ ساعت وجود دارد. علاوه بر همه این ها با فناوری فست شارژ DC میتوان این کوپه آلمانی را طی حدود نیم ساعت از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ کرد.

سیستم عامل نسخه ۹ بی ام و، سیستم صوتی با ۶ اسپیکر و ۱ آمپلی فایر، تهویه خودکار دوناحیه ای بهمراه پمپ حرارتی و مسیریابی جی پی اس مبتنی بر کلود امکانات موجود برای راننده در فضای داخلی بی ام و iX2 هستند.

مونیخی ها بزودی تولید iX2 را آغاز می کنند تا نهایتاً در مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲ تا فروردین ۱۴۰۳) اولین دستگاه های آن را به مشتریان اروپایی تحویل بدهند. این درحالی است که هنوز جزئیاتی درباره وضعیت عرضه این کراس اوور کوپه آلمانی در بازار ایالات متحده در دسترس نیست. احتمالاً بی ام و در تاریخ دیرتری این محصول جدیدش را در آمریکا عرضه کند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.